חולצו 2 ישראלים שנלכדו ברוסיה

בין ארבעת המטיילים שנתקעו בשלג מבלי יכולת להתקדם, גם שני ישראלים שמיהרו להזעיק את כוחות ההצלה באמצעות טלפון לווייני. הארבעה חשופים לתנאי קור קיצוני, קונסול ישראל ברוסיה פועל לסייע

המטיילים הזעיקו את צוותי ההצלה

שני מטיילים ישראלים שנתקעו בסופת שלגים חולצו בשלום: ארבעה מטיילים נתקעו, שני ישראלים ושני רוסים, בשלג באזור ההררי שעל גבול רוסיה-מונגוליה, בגובה של 2,200 מטרים מעל פני הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטיילים, שהיה ברשותם טלפון לווייני, הצליחו להזעיק את כוחות ההצלה ומסרו שהם תקועים בשלג ללא יכולת להתקדם, זאת לאחר שמזג האוויר באזור הפך גשום ומושלג, ושורר בו קור עז. הציוד של הארבעה נרטב כולו, וברשותם גזייה אחת שעמדה לצאת משימוש.

בעקבות פנייתם של המטיילים, יצא לאזור צוות חילוץ של חיליק מגנוס - והמאמצים לסייע להם נערכים גם בסיוע משרד החוץ וקונסול ישראל ברוסיה, יעקב ראש, שנמצא בקשר עם השלטונות הרוסים על מנת לקבל את סיועם. הצוות שהגיע לבסוף לאזור הוא צוות רוסי שהיה בקשר עם הצוות של מגנוס, שהכווין אותם.

"אנחנו פועלים תוך שיתף פעולה הדוק ויידוע הדדי עם חברת מגנוס ובמידת הצורך משרד החוץ יפנה לשלטונות הרוסים על מנת לבקש מהם סיוע", נמסר ממשרד החוץ.

"מרגע קבלת האות, אנחנו פועלים לחילוץ מהיר ובטוח של הקבוצה", מסר אייל מגנוס. "הקבוצה חשופה לקור קיצוני ועל כן חשוב להוציא אותם משם במהרה".