טראמפ פיטר את מנהל הקמפיין שלו

הניו יורק טיימס דיווח שהמועמד לנשיאות החליט לפטר את מי שהוביל אותו לניצחון סוחף בקרב על ראשות המפלגה הרפובליקנית. על פי הדיווח, ההחלטה לפטר את קורי לבנדובסקי התקבלה כחלק מעריכת התאמות בעקבות שינוי אופי המרוץ והתמקדות בהתמודדות מול קלינטון – ועל רקע ירידה בסקרים האחרונים

טראמפ ולבנדובסקי (רויטרס)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (שני) כי החליט להיפרד ממנהל הקמפיין שלו קורי לבנדובסקי. לבנדובסקי הוא שהוביל את טראמפ לניצחון סוחף ולשיא היסטורי בבחירות המקדימות למפלגה הרפובליקנית, עם כמעט 14 מיליון קולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לבנדובסקי לא עובד יותר עם הקמפיין שלנו", אמרה לניו יורק טיימס דוברת הקמפיין הופ היקס. "אנחנו מודים לקורי עבור העבודה הקשה והמסירות שלו ומאחלים לו כל טוב בעתיד". בעיתון מסבירים כי ההחלטה התקבלה על רקע השלב הבא במערכה לנשיאות ארצות הברית - לקראת הבחירות הכלליות.

מקור שסירב להזדהות בשמו מסר כי בקמפיין החליטו לערוך התאמות כדי להתאים לצרכים של מערכת בחירות ממוקדת נגד הילרי קלינטון. לאחרונה סובל טראמפ מירידה בסקרים ומביקורת חריפה על התבטאויותיו - גם מתוך שורות המפלגה הרפובליקנית, שנדמה היה שכבר התאחדה סביבו.

בתדרוך שנערך לאנשי הקמפיין נאמר להם שכעת יש לפעול לאיחוד שורות המפלגה הרפובליקנית וכן לשכור את שירותיהם של אנשי צוות חדשים עבור המרוץ נגד קלינטון. גורמים בוושינגטון אומרים שכבר שבועות רבים טראמפ נערך לבצע שינויים לקראת הוועידה הרפובליקנית שתתכנס בחודש הבא ובה יוכרז טראמפ רשמית כמועמד המפלגה לנשיאות.