חג בסין: עמוס בשוק בשר הכלבים

צוות סוכנות הידיעות AP תיעד את הנעשה בשוק שקם במערב סין לקראת היום הראשון של הקיץ - יום חג שבו על פי המסורת הסינית אוכלים בשר כלבים. פעילים בינלאומיים וגם מקומיים מנסים לעצור את המשך ההרג, אבל המסורת כנראה חזקה יותר

צוות של סוכנות הידיעות AP יצא לעיר יולין במערב סין כדי לראות מקרוב את ההכנות לחג הסיני בו המקומיים נוהגים לאכול בשר כלבים. בתיעוד, הקשה לצפייה עבור עיניים מערביות, נראה שוק הומה אדם ובו אלפי כלובים עם כלבים, כשסוחרים וקונים מתמקחים מסביב ומחליפים מתכונים. המסורת נמשכת למרות המאמצים הגדולים של ארגוני זכויות בעלי חיים ופעילים בעולם ובסין עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החג נקרא - "חג הליצ'י והכלבים", והוא מציין את היום הראשון של הקיץ. מדי שנה הוא מעורר מחדש את הוויכוח סביב צריכת בשר כלבים - נושא שמאוד קשה לעיכול בחברה המערבית ובשנים האחרונות החל להפריע גם ליותר ויותר סינים.

בתרבות הסינית החג בו אוכלים את בשר הכלבים, קשור לציון היום הראשון של הקיץ. צ'ן צ'ון, מתנדב ופעיל למען בעלי חיים מחבל גואנגדונג, פועל כל השנה לביטול השוק וטוען שהצליח לשכנע מספר חוואים שהתפרנסו מגידול כלבים לבשר לשנות את ענף הגידול לחיות אחרות.

"דיברנו עם אנשים רבים כאן וזה מאוד קשה לשכנע אותם להפסיק לאכול בשר כלבים", הוא מספר. "אבל מה שמעציב אותי יותר מהכל זה הצעירים שעדיין אוכלים את הבשר הזה. הם חושבים שזה חלק מהמסורת - זה פאתטי". לדבריו, אפילו בממשל הוא מצא אוזן קשבת ופקידים בכירים שוקלים לעצור את המנהג, אבל בינתיים, לפחות על פי התמונות שצוות סוכנות הידיעות צילם בסין, שוק בשר הכלבים ביולין עדיין הומה.