אירן: מנענו מתקפת טרור ענקית

שר המודיעין האירני הכריז כי ארגונים סוניים קנאים תכנו לבצע פיגועי טרור עצומים ברחבי המדינה בחודש הרמדאן - וכוחות הביטחון סיכלו את המזימה. "זו הייתה אמורה להיות סדרת הפיגועים החמורה ביותר שראינו", אמרו גורמים במודיעין האירני לסוכנות AP. על פי הדיווחים, כמויות עצומות של מטענים וחומרי נפץ נמצאו

כוחות הביטחון האירנים, ארכיון (חדשות 2)

אירן הודיעה היום (שני) שסיכלה סדרת פיגועי טרור, בהם פיגועי התאבדות והפעלת מטעני נפץ. לפי הדיווחים, שורת הפיגועים הייתה אמורה להתבצע ו"להכות" בימים הקרובים בעיר הבירה טהרן ובערים אחרות. משרד המודיעין האירני טען היום שחשף "מזימה גדולה של מיליטנטים מוסלמים סונים נגד הרפובליקה האיסלמית השיעית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במזימה הנפשעת, קבוצות טרור סוניות קנאיות אנטי-איסלאמיות, תכננו לבצע שורה של פעולות בכמה מקומות במדינה במהלך הימים הקרובים", טען המשרד בהצהרה שפורסמה בסוכנות הידיעות "אירנא" - סוכנות הידיעות הממשלתית. עוד נמסר כי המחבלים נעצרו עם כמות עצומה של מטעי חבלה וחומרי נפץ.

נמנעו מתקפות בטהרן

"זו אחת ממזימות הטרור הגדולות ביותר של הארגונים הוואהבים", אמר שר המודיעין שטען כי הפיגועים היו אמורים להכות בימי חודש הרמדאן - והוסיף כי שהקיצוניים פעלו בעזרת גופים בתוך ומחוץ לאירן, אך לא נקב בשם המדינות החשודות. 

ראש המועצה העליונה לביטחון לאומי עלי שמחאני אמר שיש בידי הרשויות מספר חשודים שנעצרו בקשר לתכנון הפיגועים. הוא הוסיף וציין כי "כל תנועה חשודה תאותר על ידינו, בזכות הנוכחות של אנשינו בשטח והניסיון שלהם". לדבריו, המתקפה תוכננה לפגוע במהלך חודש הרמדאן. לפי סוכנות הידיעות האירנית "פארס" מדובר במחתרת הכורדית האנטי אירנית pjak.