טראמפ: לשקול "סימון" מוסלמים

המועמד הרפובליקני לנשיאות לא עוצר: בריאיון לרשת CBS הצהיר דונלד טראמפ כי לדעתו, על ארה"ב לסווג מוסלמים בארצות הברית על-פי קריטריונים מסוימים. "תסתכלו על ישראל ומדינות אחרות. הן עושות את זה בהצלחה"‎‏

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ בעוד התבטאות שנויה במחלוקת: בריאיון לרשת CBS אמר הערב (שני) טראמפ כי על ארצות הברית לשקול ברצינות לעשות שימוש ב-Profiling (אפיון גזעי) על מוסלמים בארצות הברית ככלי ללוחמה בטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פרופיילינג הוא כלי שנצטרך להתחיל לחשוב עליו", אמר בריאיון. "הסתכלו על ישראל ועל מדינות אחרות", אמר טראמפ. "הן עושות זאת ובהצלחה. אני שונא את הקונספט אך עלינו להתחיל להפעיל היגיון בריא ולבחון את הנושא ברצינות". טראמפ ציין כי על אף הסתייגותו, "זה לא הדבר הכי גרוע לעשות".

אפיון גזעי הוא טקטיקה של רשויות אכיפת החוק שמתמקדת בגזע, בדת או בלאום של בני אדם כקריטריון לחשד או לזימון לחקירה. הטקטיקה הזאת נתקלת בהתנגדות בארצות הברית מצד הדמוקרטים, שטוענים כי מדובר בצורה של גזענות ממוסדת, אך גם מצד גורמים ליברטריאנים במפלגה הרפובליקנית שמקדשים את זכויות הפרט והחופש האזרחי אל מול סמכות המדינה.

הטבח באורלנדו (רויטרס)

כבר אחרי פיגוע הירי בסן ברנרדינו בדצמבר האחרון עורר טראמפ סערה וביקורת גם בתוך מפלגתו, לאחר שהציע לאסור כניסת מוסלמים לארצות הברית. לאחר הטבח באורלנדו הציע טראמפ לאסור הגירת מוסלמים ממדינות שיש להן "קשר מוכח לטרור" ואף טען כי מוסלמים אמריקנים אינם משתפים פעולה עם רשויות החוק ואינם מדווחים על חשודים מקרבם.