האוהדים הרוסים ביורו התפרעו בהוראת הנשיא פוטין?

מהומות האוהדים במרסיי ובליל במהלך טורניר הכדורגל שהופנו נגד האוהדים האנגלים, עוררו גל של גינויים ברחבי היבשת. כיום מעריך גורם בממשל הבריטי שייתכן שמי שעומד מאחוריהן הוא הממשל הרוסי או אפילו הנשיא פוטין עצמו, זאת על מנת להפגין את עוצמתה של האומה הרוסית

מעודד מדיניות כוחנית? פוטין (רויטרס)

מהומות האוהדים הרוסים ביורו - בהוראת פוטין? כך לפחות טוען היום (ראשון) גורם בכיר בממשל הבריטי. בריאיון ל"גרדיאן" הבריטי, מסר הגורם כי הוא חושש שהאלימות שמפגינים האוהדים הרוסים במהלך הטורניר בצרפת, היא למעשה כזו שמתבצעת בעידוד הממשל הרוסי ואולי אפילו על ידי הנשיא הרוסי בעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לדבריו, ככל הנראה שהמתקפות האלימות על אוהדים במרסיי ובליל, הן כתוצאה מעידוד ממשל פוטין במסגרת מה שמתואר כקמפיין רוסי מוסדר מראש שנועד להבליט את העוצמה הרוסית - זאת למרות הביקורת בעולם על אלימות האוהדים הרוסים והמראות הקשים של ההתפרעויות המגיעות מערי צרפת במהלך טורניר הכדורגל האירופי.

לאחר ההתפרעויות האלימות, התייחס אליהן הנשיא פוטין - אלא שלצד גינוי שלהן, הוא השתומם איך דבר כזה בכלל ייתכן: "האלימות בין האוהדים הרוסים והאוהדים האנגלים היא בושה, אבל אני באמת לא מבין איך 200 רוסים מצליחים להכות אלפי אנגלים?". לכך מצטרפים גם הדיווחים מהימים האחרונים לפיהם קבוצת החוליגנים הרוסים עוברים מבחנים לקראת טורניר הכדורגל של אירופה.

התפרעות האוהדים במרסיי, בשבוע שעבר (רויטרס)

וזו לא ההאשמה היחידה שבמוסקבה נאלצים להדוף בימים אלה. במשרד הספורט הרוסי מוחים בתורף על החלטת איגוד האתלטיקה העולמי להרחיק את האתלטים הרוסים מהמשחקים האולימפיים בריו באוגוסט הקרוב - זאת עקב השימוש בחומרים אסורים כמו סמים ממריצים, בעידוד הממשל לכאורה.