אישום בארה"ב: אנס נערה שקיבל ב"מתנה" מהוריה

המשטרה בפנסילבניה עצרה בסוף השבוע אזרח יהודי-אמריקני לאחר שמצאה בביתו 12 נערות וילדות, שאחת מהן ניתנה לו "במתנה" על ידי הוריה מבני כת ההאמיש לפני כ-4 שנים. הנערה שהיתה בת 14 הרתה לו פעמיים במהלך התקופה. הורי הנערה נעצרו אף הם: "הוא הציל אותנו מפשיטת רגל"

לי קפלן קיבל שפחת מין במתנה (CBS)

לי קפלן, יהודי בן 51 המתגורר בפנסילבניה, הואשם בהתעללות בקטינים, בהם נערה שלטענתו קיבל במתנה כשסייע להוריה מקהילת ההאמיש האמריקנית, והרתה לו פעמיים. הוריה של הילדה הואשמו אף הם בכך שנתנו לקפלן את בתם הקטינה לאחר "שהציל אותם מהרס כלכלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנערה "הוענקה" לקפלן לפני כארבע שנים כשהיתה בת 14, ומאז נכנסה להיריון פעמיים. לצד הנערה נמצאו 12 נערות וילדות נוספות בגילאים שונים, כשהקטנה בת חצי שנה. קפלן ממתין כעת למשפט לאחר שהואשם בהתעללות מינית, ביחסים אסורים עם קטין ובמספר עבירות נוספות הנוגעות לתקיפה מינית.

אמש המשטרה אספה בביתו שבפיסטרוויל עדויות לקראת המשפט. שכנתו של קפלן, ג'ן בטס, היתה זו שהזעיקה את רשויות החוק, לאחר שראתה את הילדות בחצר ביתו של קפלן. הבית עצמו הוסתר מאחורי גדרות וצמחייה גבוהה.

"הם תמיד היו עצובות ומפוחדות בכל פעם שראיתי אותן", סיפרה בטס. "זה מה שגרם לי להתקשר לרשויות. אמרתי לבעלי במשך שנים שמשהו לא בסדר שם".
שכן אחר סיפר כי הילדים המשיכו לשהות בבית בזמן שהמשטרה נכנסה בכדי לאסוף עדויות. קפלן ובני הזוג החשודים שנתנו או אפילו מכרו את בתם, מוחזקים במתקן כליאה מיוחד בערבות של מיליון דולר לכל אחד.