"מוות לבוגדים, חופש לבריטניה"

הנאשם ברצח חברת הפרלמנט הבריטי ג'ו קוקס, הופיע לראשונה בבית המשפט בלונדון, שם הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח, גרימת חבלה חמורה והחזקת נשק. בתחילת הדיון, כשהתבקש למסור את שמו, הוא התפרץ לעבר השופטים

"מוות לבוגדים". מאייר וקוקס, ארכיון (Sky News)

תומאס מאייר, הנאשם ברצח חברת הפרלמנט הבריטי ג'ו קוקס, הופיע הבוקר (שבת) לראשונה בבית המשפט בלונדון, שם הוגש נגדו כתב אישום, וקרא "מוות לבוגדים, חופש לבריטניה", כשהתבקש למסור את שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מאייר, בן 52, הואשם ברצח, גרימת חבלה חמורה והחזקת נשק התקפי. מחקירתו עלה כי הוא קנה בעבר ספרי הדרכה להכנת כלי נשק מקבוצה ניאו נאצית הפועלת בארה"ב. עוד דווח כי לפני שירה בקוקס למוות, הוא צעק את שמו של הארגון הימני הקיצוני "בריטניה תחילה" המתנגד להגירה מוסלמית.

על פי דיווח שפורסם השבוע ב"גרדיאן" הבריטי, מאייר רכש כבר מאז 1990 ספרים בשווי 620 דולר מידי ארגון התומך בין היתר ביצירת מדינה לבנה ובגירוש יהודים. באחד הספרים ניתן היה ללמוד כיצד להכין כלי נשק מחומרים שניתן לקנות בחנויות "עשה זאת בעצמך". אחד הספרים שרכש מאייר חולק בשנת 1942 לחברי המפלגה הנאצית בגרמניה.

נרצחה לקראת ההצבעה על ההישארות באיחוד (Sky News)

קוקס נורתה ונדקרה כשבוע לפני ההצבעה על סוגיית ההישארות באיחוד האירופי. קוקס, חברת מפלגת הלייבור, הייתה תומכת ידועה בהישארות בריטניה באיחוד האירופי ותמכה בקליטת פליטים במדינה.

לאחר שנפצעה אנושות, פונתה קוקס לקבלת טיפול רפואי בבית החולים וכשעתיים לאחר האירוע, פורסם כי הצוותים הרפואיים נאלצו לקבוע את מותה. בכל רחבי המדינה התכנסו ההמונים לעצרות זיכרון.

"מותה של ג'ו קוקס הוא טרגדיה", צייץ אז ראש הממשלה הבריטי, דיוויד קמרון, שהודיע גם כי ישעה את הקמפיין שהוא מנהל למען הישארות בריטניה באיחוד. "היא הייתה חברת פרלמנט מחויבת ואמפטית, המחשבות שלי איתה, עם בעלה ברנדן ועם שני ילדיה הקטנים".