"תכננו פיגועים בעת המשחק ביורו"

שלושה חודשים לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בנמל התעופה ובמטרו בבריסל, עצרה משטרת בלגיה 12 חשודים בתכנון פיגועי טרור חדשים בעיר – זאת לאחר סריקה נרחבת של עשרות בתים בכל רחבי המדינה. על פי החשד תכננה החוליה לבצע את המתקפה בזמן המשחק בין בלגיה ואירלנד במסגרת אליפות אירופה

שוטרים בבריסל, ארכיון (רויטרס)

12 בני אדם נעצרו ביממה האחרונה בלגיה, בחשד שתכננו פיגועי טרור בבירת המדינה בריסל. המעצר בוצע במסגרת סריקה נרחבת של משטרת בלגיה ב-40 בתים בכל רחבי המדינה - כך נמסר מהפרקליטות הפדרלית במדינה. מהחקירה עולה כי החולייה תכננה לבצע את הפיגועים בזמן המשחק בין בלגיה ואירלנד המתקיים היום (שבת) במסגרת אליפות אירופה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בחודש מרס אירעה מתקפת טרור בבירת בלגיה, כששני מחבלים מתאבדים התפוצצו סמוך לדלפקי חברת התעופה "אמריקן איירליינס" בטרמינל הטיסות היוצאות, וכשעה לאחר מכן התפוצץ מחבל מתאבד בתחנת המטרו "מאלנבק", סמוך למטה האיחוד האירופי בעיר. 32 בני אדם נהרגו במתקפה, ו-340 נפצעו.

זירת הפיגוע בנמל התעופה, מרס 2016

בעקבות המתקפה, החליטו כוחות הביטחון הבלגיים להפסיק את תנועת הרכבות מהנמל ואליו. בנוסף לכך, נסגר כל האזור על מנת לבודד את הזירה. גם בריטניה והולנד העלו באותו יום את רמת האבטחה בשטחן.

לפני כשלושה שבועות פרסמה מחלקת המדינה האמריקנית אזהרת מסע חמורה וחסרת תקדים לכל מדינות אירופה לכל חודשי הקיץ, מחשש לפיגועי טרור באתי תיירות, מסעדות ובתחבורה ציבורית. בנוסף, כללה האזהרה גם את משחקי יורו 2016 הנערכים בצרפת.