"הרוצח התכתב עם אשתו בזמן הרצח"

פרטים חדשים ומזעזעים נחשפים מהירי במועדון באורלנדו: מהחקירה עולה כי בזמן שהתבצר עם בני ערובה, עומאר מאטין שאל את אשתו "ראית חדשות?". היא ענתה לו שהיא אוהבת אותו. אובמה: עלינו להגביל את הנשק

"לפעול להגבלת כלי נשק". אובמה (רויטרס)

עומאר מאטין, שרצח 49 בני אדם באירוע הירי באורלנדו בארצות הברית, התכתב עם אשתו בהודעות טקסט במהלך הירי ההמוני במועדון ה"פולס", כך דיווח אתמול בערב (חמישי) גורם רשמי במערכת אכיפת החוק במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבות השעה 4:00 לפנות בוקר (שעון החוף המזרחי בארה"ב), כך דיווח הגורם לרשת CNN, כשעתיים אחרי שהתחיל לירות לכל עבר המועדון המזוהה עם הקהילה הגאה, מאטין כתב לאשתו נור סאלמן,הודעה בה שאל אותה אם צפתה בחדשות.

הבכיר סיפר כי בשלב מסוים אשתו של מאטין כתבה לו שהיא אוהבת אותו. כמו כן עולה מהחקירה כי האישה חייגה לבעלה מספר פעמים במהלך ההתבצרות והרצח - כך סיפר גורם נוסף. לדברי החוקרים, השיחות בוצעו לאחר הדיווחים הראשונים על הירי - לאחר שסאלמן הבינה ככל הנראה שבעלה אחראי. "הוא לא ענה לה", הסביר הגורם.

עומאר מאטין

אחרי הירי באורלנדו, שהוגדר כאירוע הירי ההמוני הגדול בהיסטוריה, אומר הערב הנשיא ברק אובמה כי "אם לא נפעל להגבלת האלימות באמצעות כלי נשק חמים, הטבח יימשך".

אובמה נפגש הערב באורלנדו עם ניצולים מהטבח המזעזע ובני משפחות הנרצחים. "אם לא נפעל, נמשיך לראות עוד מקרי רצח המוני כמו זה, כי נבחר להרשות להם להימשך", אמר אובמה, ואף קרא לסנאט להעביר חוקים להגבלת הגישה לכלי נשק.

זירת האירוע באורלנדו (רויטרס)

אובמה קרא לקונגרס, שנשלט בידי הרפובליקנים, לשנות את המדיניות בנושא כלי הנשק. הוא ביקש מהם להתגבר על המחלוקות ולהעביר את התקנות שהוא מנסה להעביר כבר מספר שנים.

הלחץ על לובי הנשק החזק במדינה מגיע לא רק מצד הנשיא ומצד הדמוקרטים, אלא גם מצד גורמים במפלגה הרפוביקנית, שבדרך כלל תומכת בגישה חופשית לכלי נשק. המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ נפגש איתם וניסה להגיע להסכמות על כך שמי שנמצא ברשימת המעקב של הגופים העוקבים אחר הטרור - ואלו שנאסר עליהם לטוס - לא יוכלו לקנות נשק כל כך בקלות.