בשל ההתפרעויות: מנהיג האוהדים הרוסים גורש מצרפת

הרשויות בצרפת נאלצות לנקוט בעצדים קיצוניים כדי להשתלט על האלימות שמעוררת היריבות המדינית במשחקי היורו והורו על סילוקו של מנהיג אוהדי כדורגל מהימין הקיצוני הרוסי שהגיע לצרפת יחד עם הנבחרת הרוסית. יחד עם המנהיג סולקו עוד עשרות אוהדים בעקבות האירועים האלימים במרסיי בשבוע שעבר

מהומות האוהדים במרסי (רויטרס)

הרשויות בצרפת הודיעו על סילוקו מהמדינה של מנהיג אוהדי הכדורגל מהימין הקיצוני הרוסי, אלכסנדר שפרייגין, שהגיע לצרפת יחד עם הנבחרת הרוסית ועוד עשרות אוהדים. סילוקו של שפרייגין הגיע בעקבות האירועים האלימים במשחק היורו בין אנגליה ורוסיה במרסי בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שפרייגין הוא רק אחד מתוך עשרים אוהדים שמסולקים מצרפת בימים אלה, לאחר שהוא ושאר האוהדים נעצרו ביום שלישי כשנסעו ממרסי, שם נערך המשחק הקודם של רוסיה נגד אנגליה, למשחק נגד סלובקיה. במוסקבה זעמו על הגירוש ועל מעצרם של האוהדים בטרם גירושם, והשגריר הצרפתי אף נקרא לספק הסברים לממשל הרוסי במוסקבה.

חוליגנים אנגלים בצרפת (רויטרס)


למרות הנקיטה בצעד קיצוני כמו גירוש, הרוסים הם לא האוהדים היחידים שמעסיקים את השוטרים בצרפת ומציגים את הצד המכוער של הכדורגל. הבוקר (חמישי) דווח כי לפחות 36 בני אדם נעצרו ועוד 16 נלקחו לטיפול רפואי בבית חולים בעקבות התנגשויות בין המשטרה הצרפתית לאוהדי כדורגל אנגלים בעיר ליל שבצפון המדינה. כוחות המשטרה הצרפתיים נאלצו להשתמש בגז מדמיע על מנת לפזר את ההתפרעויות, שנערכו על רקע גביע אירופה בכדורגל.

לדברי עדי ראייה, האוהדים נמלטו מהשוטרים רק כדי להתכנס בפאב אחר ולשיר בו בקולי קולות, תוך שהם מפריעים לעוברים ולשבים. השוטרים עשו שימוש גם ברימוני הלם ובכלבי משטרה בכדי להשתלט על האוהדים. עם זאת, העימותים עצמם נחשבו לקלים יחסית בהתחשב בכמות האוהדים שנטלו חלק באירועים.

מעצרי אוהדים במרסיי (רויטרס)


בליל, בה שוהים אלפי אוהדים אנגלים, כבר הודיעו על הגבלות במכירת אלכוהול לאוהדים בניסיון לצמצם את המהומות ואף הציבו כ-4,000 שוטרים. אחרי שמנהלת הליגה האירופית הענישה את רוסיה בסילוק על תנאי וקנס כספי, באופ"א הזהירו את אנגליה כי במידה ואוהדיה לא יפסיקו את התנהגותם הפרועה, הנבחרת עומדת בסכנת הדחה אוטומטית מן הטורניר.