חברת פרלמנט בריטית נורתה למוות

כוחות המשטרה הגדולים שהגיעו לזירה בבריסטול שליד לידס עצרו גבר בן 52 שככל הנראה ירה למוות בחברת הפרלמנט ג'ו קוקס. כעת נבדק האם לירי קשר למאבק על הישארות בריטניה באיחוד האירופי

חברת הפרלמנט הבריטית ג'ו קוקס ממפלגת הלייבור מתה היום (חמישי) לאחר שנורתה ונפצעה באורח אנוש בבריסטול בצפון אנגליה. המשטרה עצרה חשוד, גבר כבן 52, וכעת נבדק החשד לפיו הרקע לאירוע הוא המאבק על הישארות בריטניה באיחוד האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קוקס נורתה בשטח הבחירה שלה במערב יורקשייר, ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. כשעתיים לאחר האירוע יצאה ההודעה כי הצוותים הרפואיים נאלצו לקבוע את מותה.

"מותה של ג'ו קוקס הוא טרגדיה", צייץ ראש הממשלה הבריטי, דיוויד קמרון, שהודיע גם שישעה את הקמפיין שהוא מנהל למען הישארות בריטניה באיחוד. "היא הייתה חברת פרלמנט מחויבת ואמפטית, המחשבות שלי איתה, עם בעלה ברנדן ועם שני ילדיה הקטנים".

"אני הרוס, אני רועד כולי אחרי המתקפה הזו, היא אחת הכוכבות שלנו, היא חברת פרלמנט חרוצה מאוד, יעילה, כולנו אהבנו אותה", אמר ג'ון מאן, חבר מפלגת הלייבור. "היא הייתה אמורה להיות אחת הכוכבות שתוביל אותנו בעתיד".

החשוד שנעצר (SkyNews)

זירת האירוע, היום

על פי דיווחים מזירת האירוע, אדם נוסף נפצע באורח קל בתקרית. כעת בודקים במשטרה את החשד שהירי בוצע על רקע ההצבעה בשבוע הבא על הישארות בריטניה באיחוד האירופי. עוד דווח כי היורה, גבר בן 52 שנעצר על ידי כוחות המשטרה בתום מרדף, צעק במהלך התקרית "Britain First" (בריטניה תחילה). קוקס הייתה ידועה בתמיכתה בהישארות בריטניה בתחומי האיחוד. בעקבות התקרית הקשה, הודיעו שני המחנות החלוקים, אלה שקוראים להישאר באיחוד ואלה שקוראים להיפרדות, כי הם משעים את הקמפיינים שלהם להמשך היום.

כוחות משטרה גדולים במקום

עד ראיה סיפר שראה את צוות החירום מפנה את חברת הפרלמנט אחרי ששכבה מדממת על המדרכה. היא הותקפה סמוך לספריה עירונית. בעל חנות סמוך לספריה אמר שהוא חושב שהתוקף המתין לחברת הפרלמנט. "הייתי בחנות שלי וכל מה ששמעתי היה צרחה ואז ירי אקדח", סיפר.

"הוא פגע בה בכוונה, הוא ירה בה ואז ירה בה שוב", שיחזר עד ראיה נוסף, בעל בית קפה סמוך. "מישהו נאבק איתו, הוא הוציא סכין ונופף בה, ואז הוא עזב אותה והחל לברוח".

קוקס נבחרה מטעם מפלגת הלייבור לפרלמנט בבחירות שנערכו ב-2015. היא ילידת מערב יורקשייר ולמדה באוניברסיטת קיימברידג' עד 1995. היא הייתה בת 41 במותה, הותירה אחריה בעל ושני ילדים.