תיעוד מצמרר: הפעוט בזירת הרצח

דקות ספורות לאחר שהרג בדם קר את קצין המשטרה ורעייתו בביתם שליד פריז, תוך שהוא מתעד את המעשה בשידור חי בפייסבוק, צילם המחבל לארוסי אבלה את בנם הפעוט בן ה-3 ואמר: "אני לא יודע מה לעשות איתו"

אתר "בילד" הגרמני פרסם הבוקר (חמישי) תיעוד חדש ובו נראה המחבל לארוסי עבאללה, זמן קצר לאחר שדקר למוות את השוטר וזוגתו בצרפת. בסרטון שצולם על ידי עבאללה בעצמו, הוא שיתף את הצופים במעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרגתי עכשיו שוטר, וגם הרגתי את אשתו", אמר המחבל בתיעוד העצמי שצולם בביתם של הנרצחים ופורסם הבוקר. "מאחוריי נמצא הבן הקטן שלהם. אני לא יודע מה לעשות איתו". במהלך הדברים, הפנה המחבל את המצלמה לכיוונו של הפעוט ששכב על ספה בבית.

המחבל לארוסי עבאללה, ארכיון (טוויטר)

בפיגוע שאירע השבוע, בלילה שבין שני לשלישי, בפרבר סמוך לפריז, רצח עבאללה בן ה-25 שוטר צרפתי. לאחר מכן התבצר הדוקר עם אשתו של השוטר ובנם. כוח משטרה שפרץ לבית וחיסל את החשוד מצא את האישה ללא רוח חיים, אולם הילד בן ה-3 חולץ בשלום.

מהחקירה עלה כי האיש תיעד את הרציחות והעביר אותם בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק שלו - שנמחק במהרה מהרשת. במקביל נמשכת חקירת המעשה, ודאע"ש לקח אחריות על הפיגוע.

שידר את הרצח בפייסבוק. אבלה (טוויטר)

על פי הדיווחים, עבאללה המתין לקצין המשטרה ז'אן בפטיסט סלבאן סמוך לביתו במגננוויל, סמוך לפריז. הוא דקר אותו תשע פעמים עד שמת. השכנים שראו את האירוע, הזעיקו את המשטרה - וכשהשוטרים הגיעו, הודיע להם הרוצח כי הוא מחזיק בבני ערובה.

הרוצח סירב לנהל משא ומתן, ונשבע אמונים לארגון דאע"ש. שכנים ועדי ראייה מסרו כי הם שמעו את התוקף צועק "אללה אכבר" לפני שפרצו אל הבית וחיסלו את מחבל. רעייתו של השוטר, ג'סיקה, נמצאה ללא רוח חיים והילד מת'יו חולץ בשלום, אם כי על פי הדיווחים הוא היה ב'הלם'".