יורו 2016: 36 עצורים ו-16 פצועים

האוהדים האנגלים ממשיכים לאתגר את השוטרים הצרפתים, ואחרי לילה נוסף של התנגשויות 36 מהם נעצרו ועוד 16 הגיעו לבתי חולים. במשטרה מציינים שדווקא מדובר במספרים נמוכים יחסית לכמות המתפרעים, אך מדווח כי עשו שימוש ברימוני הלם, גז מדמיע וכלבים בכדי להשתלט על ההתפרעויות

לפחות 36 בני אדם נעצרו ועוד 16 נלקחו לטיפול רפואי בבית חולים בעקבות התנגשויות בין המשטרה הצרפתית לאוהדי כדורגל אנגלים בעיר ליל שבצפון המדינה. כוחות המשטרה נאלצו להשתמש בגז מדמיע על מנת לפזר את ההתפרעויות, שנערכו על רקע גביע אירופה בכדורגל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בעיר חששו מהתפרעויות אוהדים, בעיקר אנגלים ורוסים, מאז החלו האירועים האלימים במרסיי בסוף השבוע האחרון, עם פתיחת טורניר הכדורגל היוקרתי. עם זאת, לאחר הפסד נבחרת רוסיה לסלובקיה מרבית ההתפרעויות היו מצד אוהדים אנגלים, שעל פי דיווחים התקבצו בקבוצות של עד 200 בני אדם, בעוד הרוסים נמנעו מבילויים.

לדברי עדי ראייה, האוהדים ברחו מדי כמה דקות מהשוטרים רק כדי להתכנס בפאב חדש ולשיר בו בקולי קולות, תוך שהם מפריעים לעוברים ולשבים. השוטרים עשו שימוש גם ברימוני הלם ובכלבי משטרה בכדי להשתלט על האוהדים. עם זאת, העימותים עצמם נחשבו לקלים יחסית בהתחשב בכמות האוהדים שנטלו חלק באירועים.

בליל, בה שוהים אלפי אוהדים אנגלים, כבר הודיעו על הגבלות במכירת אלכוהול לאוהדים בניסיון לצמצם את המהומות ואף הציבו כ-4,000 שוטרים. באופ"א הזהירו את אנגליה כי במידה ואוהדיה לא יפסיקו את התנהגותם הפרועה, הנבחרת עומדת בסכנת הדחה אוטומטית מן הטורניר. סנקציות כבר ננקטו כלפי נבחרת רוסיה, שאוהדיה התפרצו למגרש בתום המשחק בין רוסיה לאנגליה.