המטוס המצרי: שרידים חדשים אותרו

צוות חיפוש שנשכר על ידי ממשלת מצרים איתר את המיקום העיקרי של שרידי המטוס בים התיכון. התקדמות זו בחקירה מתווספת לאותות שנרשמו לפני כחודש ככל הנרארה מהקופסא השחורה. עתה החוקרים נמצאים במירוץ נגד הזמן לאתר את הקופסא שאולי תשפוך אור על סיבת ההתרסקות שהובילה למותם של 66 בני אדם

השרידים שנמצאו בחודש שעבר (חדשות 2)

המיקום המרכזי של הריסות המטוס המצרי שהתרסק בים התיכון בחודש שעבר אותר אמש (רביעי), על ידי כלי שיט של משלחת החיפושים המצרית. עתה מתחיל מרוץ נגד השעון במטרה למצוא את ה"קופסא השחורה" שהחוקרים מאמינים כי תעזור להבין מדוע טיסה MS804 התרסקה והובילה למותם של 66 בני אדם. האותות הנחוצים לשם החקירה, צפויים לפוג בסוף החודש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ספינת החיפוש העבירה את הממצאים החדשים, בהם תמונות ראשונות של ההריסות שאותרו לידי החוקרים. אנשי צוות החיפוש ומומחים יציירו עתה מפה של הממצאים ופיזור החלקים שנמצאו, כך נמסר בהצהרה הרשמית המצרית.

מוקדם יותר החודש צוות חיפוש נוסף דיווח כי נרשמו שני אותות מהקופסא השחורה: סאונד ומידע. לא היה ברור בתחילה אם מקורם מאותו מקום, בהמשך התברר כי מקור שניהם בזנב המטוס.

כדי למצוא את מיקומה של הקופסא שעל פי ההערכות נצאת כ-3,000 מטר מתחת לפני הים, החוקרים יצטרכו לדייק ככל הניתן את מקור אותם אותות לטווח של כמה מטרים ולקבוע האם המשדרים עדיין מחוברים למקלטים.