"עכשיו תטעמו את נקמת דאע"ש"

עומר מאטין, המחבל שביצע את הפיגוע במועדון הקהילה הגאה באורלנדו, העלה ביום הטבח דרישה בעמוד הפייסבוק שלו מארצות הברית ומרוסיה לחדול מתקיפת הארגון. "רצחתם נשים וילדים חפים מפשע", כתב. מוקדם יותר אמרו ב-FBI: "מדובר בפשע שנאה ובפיגוע טרור גם יחד"

איים בפייסבוק בנקמה. מאטין

חקירת הפיגוע במועדון הקהילה הגאה באורלנדו: בכירים ב-FBI אמרו היום (רביעי) כי בבוקר הפיגוע, דרש המחבל עומר מאטין מארצות הברית ומרוסיה לחדול מהפצצות אנשי הארגון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"רצחתם נשים וילדים חפים מפשע במהלך התקיפות האוויריות", כתב מאטין בעמוד הפייסבוק שלו. "עכשיו תטעמו את טעם הנקמה של המדינה האסלאמית".

בהמשך צירף מאטין איום לפיו בימים הקרובים יבוצעו תקיפות נוספות מטעם המדינה האסלאמית על אדמת ארצות הברית. על פי בכירי ה-FBI, בחודש שעבר חיפש מאטין אחר נאום של מנהיג דאע"ש אל-בגדדי, וכן מידע על חנויות למכירת נשק בה רכש את האקדח שבו הצטייד באופן חוקי. הוא אף חיפש מידע על תחנות משטרה מקומיות.

מוקדם יותר היום אמרו ב-FBI כי הטבח במועדון היה למעשה גם פשע שנאה וגם פיגוע טרור. "מדובר במעשה אלים שנולד כתוצאה משנאה והטיל טרור על קהילה שלמה", אמר סוכן ה-FBI רון הופר. "זה פשע שנאה וטרור גם יחד".

זירת הפיגוע באורלנדו (CNN)

מפרטי החקירה עולה כי מאטין יצר קשר בערב הפיגוע עם אחד מחבריו, ככל הנראה בכדי להיפרד ממנו. עוד התברר כי הוא התקשר למוקד החירום 911 ולמפיקה בתכנית בוקר באורלנדו, והזדהה מולם כפעיל התומך בדאע"ש.