טראמפ: אעצור הגירה מאזורי טרור

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ במתקפה חריפה על רשויות ההגירה בארה"ב - יום אחרי הטבח באורלנדו: "פליטים מוסלמים מנסים לגייס את ילדינו לדאע"ש". מוקדם יותר אמר: "הם יודעים מי המחבלים ולא מדווחים עליהם"

"מוסלמים מנסים להשתלט על ילדינו"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ לא עוצר: הערב (שני) נאם טראמפ בניו-המפשייר וקרא לעצור לחלוטין הגירה לארצות הברית ממדינות שיש להן "עבר מוכח" של טרור נגד ארה"ב ובנות בריתה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"איננו יכולים להמשיך לאפשר לאלפים על גבי אלפים לזרום לתוך ארצנו, כשרבים מהם חולקים את אותו תהליך מחשבתי כמו הרוצח האכזרי הזה", אמר טראמפ. "אם קלינטון תהיה הנשיאה, מאות אלפי פליטים יגיעו מהמזרח התיכון ללא שום תכנית לסנן אותם או למנוע את ההקצנה של ילדיהם".

טראמפ אף תקף בחריפות את התנהלותו של הנשיא אובמה. "בכנות, לנשיא שלנו אין מושג מה הוא עושה", אמר. "הוא אכזב אותנו קשות. תחת הנהגתו המצב לא ישתפר, הוא רק יחמיר".

"אנו עומדים בפני ג'יהאד ברברי" (רויטרס)

קלינטון: "ג'יהאד קיצוני"

לפניו דיברה בוושינגטון המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון, והתייחסה לטבח במועדון ה-Pulse באורלנדו. היא מתחה קו ישיר בין מתקפת הירי שביצע עומאר מטין לבין טרור אסלאמי.

"לא משנה מה נלמד אודות הרוצח הזה, אנחנו כבר יודעים שהברבריות של הג'יהאדיסטים הקיצוניים היא עמוקה", אמרה קלינטון. "הטרוריסט מאורלנדו אולי מת, אבל הווירוס שהרעיל את מוחו עדיין חי".

הטבח באורלנדו (רויטרס)

קלינטון הדגישה כי על ארצות הברית יהיה להגביר את שיתוף הפעולה עם בנות בריתה כדי להביס את דאע"ש. "כנשיאה - זיהוי של 'זאבים בודדים' יהיה עדיפות עליונה מבחינתי".

היא קראה לבדוק אם ניתן היה לעשות יותר כדי למנוע את הפיגוע הזה והוסיפה התייחסות לקלות שבה ניתן להשיג נשק בארצות הברית: "חיוני שלא נאפשר לטרוריסטים להשיג את הכלים שהם זקוקים להם כדי להוציא מתקפות כאלה אל הפועל".