ריקודים - וירי. תיעוד מתוך התופת

שניות לפני שהמועדון הגאה באורלנדו הפך לזירת דמים, תיעדה אחת מ-49 קורבנותיו של רוצח ההמונים עומאר מטין את עצמה ואת הסובבים אותה. בתום התיעוד נשמעים צרורות הירי המצמררים שגבו את חיי רבים מהמבלים. עוד 53 נפצעו

אמנדה אלביר, סטודנטית לסיעוד בת 25 מפלורידה, היא אחת מ-49 המבלים שנרצחו במועדון ה-Pulse באורלנדו, לאחר שעומאר מטין נכנס למקום חמוש בנשק ופתח באש לכל עבר. רגעים ספורים לפני שהמועדון של קהילת הלהט"ב הפך לזירת הירי הקטלני בתולדות ארצות הברית - אמנדה תיעדה את עצמה. בסוף הסרטון נשמעים צרורות הירי הקטלניים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הלילה צילמה אמנדה באמצעות הטלפון הנייד מספר סרטונים שבהם היא נראית רוקדת בערב המוזיקה הלטינית במקום. את הסרטונים היא שיתפה עם חבריה בסנאפצ'אט. בסרטון האחרון היא נראית כשהיא מסתכלת למצלמה במבט מבוהל. קולות עזים של ירי נשמעים מאחוריה, בעודה לוחשת "יריות", מסובבת את ראשה הצידה - ואז הסרטון נקטע.

מי שפרסם את התיעוד הזה היה בריאן, אחיה. הוא אישר כי במהלך היום קיבלה משפחתו את ההודעה הקשה על כך שאמנדה היא בין הנרצחים בפיגוע. "הסרטון הזה הוא הפעם האחרונה שראיתי אותה", סיפר. הוא הוסיף כי אחותו הספיקה לתפוס מחסה, יחד עם רבים אחרים, בשירותים במקום - אך שם ככל הנראה נורתה לבסוף למוות.

"נאבקתי לזחול החוצה, רק לא למות"

"שמעתי רעשים וחשבתי שמדובר בזיקוקים", סיפר היום ריי ריברה, שעבד כדי.ג'יי במועדון. "אנשים התחילו ליפול על הרצפה, אחרים פשוט ברחו לאן שרק הצליחו, ראיתי גופות על הרצפה. היה שם כאוס מוחלט, כולם רק ניסו להימלט".

"בחור שרקד לידי נפל, היה פשוט דם בכל מקום", סיפר חביאר אנטונטי, מבלה במועדון ששהה במקום בזמן הטבח. "כשהבנו שמדובר ביריות, מיהרנו להתחבא מתחת לבר", סיפר חנייל גונזלס, מבלה נוסף במקום. "אנשים צרחו וזחלו על הרצפה, אני זוכר שאמרתי לעצמי שאני לא אמות בצורה הזו, לא היום ולא ככה. הבנתי שמה שצריך לעשות הוא פשטו לזחול לעבר היציאה, אז המשכתי לזחול בזמן שאנשים דחפו אחד את השני לעבר הדלתות".

כשהצליח לצאת החוצה, מראות הזוועה לא חלפו מעיניו של גונזלס: "ראיתי אנשים שמכוסים בדם, היו גופות בכל מקום. במגרש החנייה סימנו אנשים באדום ובצהוב, כדי שיידעו מי נפצע באופן חמור יותר בשביל שיוכלו לטפל בו קודם. היה פשוט דם בכל מקום".