"גם האמריקנים הרגישו שזה מתקרב"

בשיחת סקייפ עם חדשות 2 Online מספר ליאור חלפי, פעיל בקהילה הגאה בפלורידה, על הזעזוע בעקבות פיגוע הירי במועדון באורלנדו. "זו פעם ראשונה שקורה משהו בעוצמה כזו, האמריקנים בטראומה", אמר. "אנחנו קהילה מדוכאת וחלשה וקל לפגוע בנו"

ליאור חלפי, פעיל בקהילה הגאה בפלורידה, מספר לחדשות 2 Online על התחושות הקשות יממה לאחר פיגוע הירי הרצחני במועדון הגייז באורלנדו, וטוען כי "גם האמריקנים הנאיביים הרגישו שזה מתקרב".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כישראלי אני רגיל לזה", אמר חלפי הנשוי לאזרח אמריקני ממוצא קובני. "הקהילה מבינה שכמו בתל אביב, אנחנו ממשיכים הלאה, וזה מה שדומה. יש קשר מיוחד בין הקהילות. אני מאמין שהפיגוע הזה ישפר את השיח ואנשים יבינו טוב יותר את תל אביב ואולי ילמדו משהו מהישראלים".

"זו הפעם הראשונה שקורה משהו בעוצמה כזו", ציין חלפי. "זה מעורר הדים בכל מקום, לא רק בפלורידה. אנשים פה מזועזעים. יש כאלה שאומרים שצריך יותר אבטחה, יש כאלה שאומרים פחות... אני חושב שהם עדיין בטראומה וייקח להם קצת זמן עד שהם יבינו מה בדיוק הולך, ומי נגד מי".

"הרגישו שזה מתקרב". אורלנדו, אתמול (רויטרס)

"אנחנו קהילה חלשה, קל מאוד לפגוע בנו"

לדעתו, הפיגוע הרצחני לא יפגע בסיכוייה של הילרי קלינטון להיבחר לנשיאות ארה"ב. "הקהילה הגאה עומדת מאחורי הילרי", הוא סיפר. "היא עמדה מאחורי אובמה ועכשיו היא עומדת מאחורי הילרי. לדעתי זה 90% מהקהילה הגאה".

זירת הפיגוע באורלנדו, אתמול (טוויטר)

"10% אחרים אולי לא אוהבים את הילרי, ולכן הם יצביעו בעד טראמפ, אבל הקהילה נגד טראמפ ונגד מה שהמפלגה הרפובליקנית מביאה בבחירות האחרונות", הוא הוסיף.

"גם אנחנו מטרה", סיכם חלפי. "כל אחד הוא מטרה בעיני הטרור. היהודים, הישראלים, הקהילה הגאה... אנחנו קהילה שהיא מדוכאת וחלשה, וקל מאוד לפגוע בנו, אבל זה אותו השיח לגבי כל העמים".