"בני כעס כשראה גברים מתנשקים"

משטרת פלורידה וה-FBI בודקים מספר כיווני חקירה בפרשת הרצח ההמוני במועדון הגאה באורלנדו. בינתיים, אביו של החשוד שיחרר הצהרה ובה הוא מתנצל בשם משפחתו: "לא ידענו מה הוא מתכנן, אנחנו בשוק כמו המדינה כולה". לדבריו, בעבר כעס בנו כשראה זוג גברים תמנשקים במיאמי

נבדקים מספר כיווני חקירה (רויטרס)

אביו של התוקף במועדון הגאה באורלנדו, פלורידה, סיפר כי בנו כעס בעבר לאחר שראה שני גברים מתנשקים. "אנו מתנצלים על האירוע כולו, לא היינו מודעים לכך שהוא הולך לעשות זאת", מסר בהצרה מטעם המשפחה אביו של עומאר מטין, שזוהה כאחראי לטבח בו נרצחו 50 בני אדם, "אנחנו בשוק, כמו המדינה כולה".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי האב, הוא אינו מאמין כי יש בין האירוע ובין דתו של בנו קשר. עם זאת, ציין את העובדה שבנו הביע כעס אחרי שראה זוג גברים מתנשקים במיאמי, וזו עשויה להיות הסיבה שבחר לתקוף דווקא מועדון של הקהילה הגאה בעיר.

היורה, עומאר מטין

במתקפה הקטלנית נרצחו לפחות 50 בני אדם ונפצעו עוד 53, כך עידכן ראש עיריית אורלנדו. "נשיא ארצות הברית ברק אובמה עודכן בשאירע", נמסר מהבית הלבן, "מחשבותינו ותפילותינו נשואות למשפחות ולאהוביהם של הקורבנות. הנשיא ביקש לקבל עדכונים שוטפים מה-FBI וגורמים פדרליים נוספים", הוסיפו.

מטין, בן למהגרים מאפגניסטן ויליד פלורידה בעצמו, נהרג בחילופי אש עם המשטרה. לפי דיווח של רשת CNN, מטין עבד כמאבטח באחת מחברות האבטחה הגדולות באמריקה. הוא שכר רכב בעיירת מגוריו, פורט סיינט לוסי, ונסע לאורלנדו לבצע את הפיגוע.

במסיבת עיתונאים שכינסה המשטרה המקומית הודיעה כי היא בודקת אם היה למטין קשר לאיזשהו ארגון אסלאם קיצוני, אך לא נשללת גם האפשרות שמדובר בפיגוע שנאה הומופובי שכוון ספציפית נגד הקהילה הגאה.