אופ"א פתחה בהליכים נגד רוסיה

יום לאחר המהומות האלימות בין אוהדי נבחרות רוסיה ואנגליה באצטדיון במרסיי, מודיעה אופ"א על פתיחה בהליכים משמעתיים נגד התאחדות הכדורגל הרוסית ומבהירה כי תפרוש יותר מאבטחים באצטדיונים של משחקי היורו בצרפת

אופ"א הודיעה היום (ראשון) כי היא פתחה בהליכים משמעתיים נגד התאחדות הכדורגל הרוסית בעקבות המהומות האלימות שהתחוללו במרסיי בין אוהדי נבחרת רוסיה לאוהדי נבחרת אנגליה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום אישרה אופ"א כי אכן נמצאו כשלים בהפרדת האוהדים באצטדיון במרסיי. באופ"א הבטיחו כי הם יפיקו לקחים, ינקטו צעדים למען חיזוק ההפרדה ואף יפרשו יותר מאבטחים באצטדיונים.

תשעה נעצרו (רויטרס)

עוד קודם לכן, לקח שר הספורט הרוסי אחריות על התנהגות אוהדי הנבחרת הרוסית במשחקי היורו בצרפת, ואמר כי הוא מצפה לעונש מאופ"א. "לא התנהגנו כשורה, אנחנו צפויים לקבל קנס", אמר השר, ויטלי מותקו.

"אנחנו צפויים לקבל קנס" (רויטרס)

הוא הוסיף כי הרשויות ברוסיה יחקרו את נסיבות המהומות שפרצו בין אוהדי רוסיה ואוהדי אנגליה סמוך למשחק בין שתי הנבחרות, ואמר שככל הנראה היו נסיבות רבות לתקרית האלימה. עשרות אוהדים נפצעו, ואחרים שנטלו חלק בתגרות נעצרו.

אוהד נבחרת אנגליה נאבק על חייו לאחר שהותקף על ידי אוהד רוסי. עדי ראייה סיפרו כי האיש עבר החייאה על ידי כוחות ההצלה: "הוא ספג מכות קשות בראשו". המשחק בין שתי הנבחרות הסתיים בתיקו 1:1. אריק דאייר העלה את אנגליה ליתרון בבעיטה חופשית בדקה ה-73, אך ואסילי ברזוצקי איזן בנגיחה בתוספת הזמן.

דאייר חוגג את השער לזכות אנגליה (רויטרס)

כתב הספורט של רשת "סקיי" הבריטית, פול קלסו, דיווח כי חבורה של חוליגנים אוהדי רוסיה הגיעו לאזור הנמל בעיר ופשוט חיפשו לתקוף אוהדי אנגליה. "בקבוקים יודו לעבר האוהדים האנגלים", הוא דיווח. "רבים נפצעו והמשטרה לא הצליחה להשתלט".

רוסיה חוגגת שוויון, אנגליה בהלם (רויטרס)

המשטרה משתמשת בגז מדמיע - אך לא מפרידה ב (רויטרס)

כתבת נוספת של הרשת, סיובהן רובינס, העידה כי "ראינו כסאות מושלכים, בקבוקים מושלכים, שולחנות מושלכים - והיו גם פצועים". לדבריה, היא חזתה בכ-300 בני נוער שועטים במורד אחד הרחובות בעיר.

חשש מהתפרעויות נוספות במהלך הטורניר (רויטרס)

"המשטרה לא מצליחה להשתלט" (רויטרס)

ברחבי העיר פזורים שברי זכוכיות כעדות להתנגשויות הקשות מאז תחילת משחקי היורו. בלילות קודמים היו מעורבים במהומות גם אוהדי נבחרת צרפת, ובתי קפה ופאבים מקומיים כבר החלו במיגון חלונותיהם.