טבח במועדון באורלנדו: 50 נרצחו, 53 נפצעו

חמוש פתח באש אוטומטית במועדון ה-Pulse באורלנדו שבפלורידה, המיועד לקהילה הגאה. דיווח: היורה זוהה כעומאר מטין, אזרח אמריקני ממוצא אפגני. נבדק קשר לאיסלאם הקיצוני

מתקפת ירי אירעה הבוקר (ראשון) במועדון לילה המזוהה עם הקהילה הגאה באורלנדו שבפלורידה. במקום הוחזקו בני ערובה, אולם כעבור מספר שעות הכריזה משטרת אורלנדו כי היורה המתבצר חוסל. עדיין לא ברור באופן רשמי כמה אנשים נפגעו בתקרית - אך המשטרה הודיעה כי ישנם הרוגים ועשרות פצועים. 50 בני אדם נרצחו בתקרית ו-53 אחרים נפצעו. היורה זוהה כעומאר מטין, אזרח אמריקני ממוצא אפגני מפלורידה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"חיים רבים נלקחו", אמר בובי דייר ממשטרת אורלנדו, שעות אחדות לאחר אירוע הירי בתדרוך עיתונאים. ג'ון מינה מהמשטרה הוסיף: "יש הרוגים בפנים. לפחות 100 שוטרים לקחו חלק באירוע הזה".

"ירי במועדון התפתח לאירוע עם בני ערובה", הוא המשיך. "החלטנו להיכנס ולהציל את בני הערובה. שוטרים חדרו וירו בחמוש. היו לו מספר כלי ירי. אנחנו ממשיכים בחקירה. אנחנו קוראים לכל מי שיש לו מידע על הירי - לדווח לרשויות".

זירת אירוע הירי (רויטרס)

"אנחנו רואים בזה אירוע טרור", הבהיר ג'רי דמינגס, שריף מחוז אוראנג', פלורידה. "אם זה אירוע טרור מקומי או בינלאומי - אנחנו עוד נחקור ונדווח לכם. אנחנו עדיין צריכים לבדוק מי בדיוק היורה ואם הוא עבד לבד".

"לצאת מהמועדון ולהמשיך לרוץ"

בעמוד הפייסבוק של מועדון ה-Pulse נכתב מיד לאחר התקרית: "כולם מתבקשים לצאת מהמועדון ולהמשיך לרוץ". התוקף התבצר במועדון הלילה עם בני ערובה שלקח, ואיים להפעיל מטען שנמצא בידיו. בהמשך האירוע המתגלגל נשמע אמנם פיצוץ בסביבת המועדון, אבל מדובר היה בפיצוץ מבוקר שביצעה המשטרה.

עד ראייה שהיה סמוך למועדון סיפר ל"גרדיאן" הבריטי כי "צורחים שיש במועדון אנשים מתים, ומפנים החוצה אנשים על אלונקות. הערב הזה אמור היה להיות ערב מהנה, אם היינו נשארים עוד דקה במועדון, היו יורים גם בנו".

עד ראייה נוסף, ריקרדו נגרון, סיפר לרשת Sky News כי במועדון היו יותר מ-100 בני אדם בזמן שהתוקף נכנס למועדון והחל לירות לעבר הקהל. נגרון לא יכול היה לאשר אם מדובר בתוקף אחד או יותר.

"רק שמענו יריות", אמר נגרון. "זה נמשך פחות מדקה, אבל זה הרגיש יותר. השתררה שתיקה קצרה, ואנחנו פשוט רצנו. כולם נשכבו עם הפנים ברצפה, היה מישהו מעליי ולא הצלחתי לראות כמה חמושים היו. כל מה שאני יכול להגיד זה שהמועדון היה מלא מפה לפה, היו יותר מ-100 אנשים".

זירת אירוע הירי (רויטרס)

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב נגרון שהחמוש פתח באש סמוך לשעה 2:00 בלילה (שעון פלורידה), ו"אנשים על רחבת הריקודים והבר נשכבו על הרצפה". הוא אמר שמספר אנשים שעמדו סמוך לדלת היציאה מהבר הצליחו להימלט במהירות.

כריסטיאן הנסן ברח גם הוא מהמועדון. "אנשים ניסו לברוח, זחלתי על הידיים והברכיים עד שיצאתי החוצה", הוא אמר לרשת CNN. "ראיתי מישהו עם חור ירי בגב, הורדתי את המטפחת שלי וחבשתי אותו. זה מדהים, אני עדיין מזיע מהריקודים והמוזיקה".