"סכינים וגז מדמיע": מהומות ביורו

שעות לפני המשחק בין אנגליה לרוסיה – עימותים בין אוהדי הנבחרות במרסיי: אוהד אנגליה במצב אנוש, עוד 10 אחרים נפצעו. "אוהדי רוסיה באו לתקוף; השוטרים לא השתלטו". אנגליה ורוסיה נפרדו בתיקו 1:1

במרסיי שבצרפת נמשכות המהומות בין אוהדי אנגליה ורוסיה. בין המחנות נרשמו אתמול (שבת) עימותים קשים והמשטרה נאלצה להשתמש בגז מדמיע על מנת לפזר את המתפרעים. מספר אוהדים משני המחנות נפצעו, ואחרים שנטלו חלק בתגרות נעצרו. נוסף על כך, אוהד אנגלי נאבק על חייו לאחר שהותקף על ידי אוהד רוסי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עדי ראייה סיפרו כי האיש עבר החייאה על-ידי כוחות ההצלה. "הוא ספג מכות קשות בראשו". 10 נוספים נפצעו ברמות חומרה שונות. המהומות אירעו בסמוך למשחק בין שתי הנבחרות. המשחק בין שתי הנבחרות הסתיים בתיקו 1:1 - אריק דאייר העלה את אנגליה ליתרון בבעיטה חופשית בדקה ה-73, אך ואסילי ברזוצקי איזן בנגיחה בתוספת הזמן.

דאייר חוגג את השער לזכות אנגליה (רויטרס)

רוסיה חוגגת שוויון, אנגליה בהלם (רויטרס)

כתב הספורט של רשת "סקיי" הבריטית פול קלסו דיווח כי חבורה של חוליגנים אוהדי רוסיה הגיעו לאזור הנמל בעיר ופשוט חיפשו לתקוף אוהדי אנגליה". הוא הוסיף: "בקבוקים יודו לעבר האוהדים האנגלים. רבים נפצעו והמשטרה לא הצליחה להשתלט". כתבת נוספת של הרשת, סיובהן רובינס, העידה כי "ראינו כיסאות מושלכים, בקבוקים מושלכים, שולחנות מושלכים - והיו גם פצועים". לדבריה, חזתה בכ-300 בני נוער שועטים במורד אחד הרחובות בעיר. 

תשעה נעצרו (רויטרס)

המשטרה משתמשת בגז מדמיע - אך לא מפרידה ב (רויטרס)

ברחבי העיר פזורים שברי זכוכיות כעדות להתנגשויות הקשות מאז תחילת משחקי היורו. בלילות קודמים היו מעורבים במהומות גם אוהדי נבחרת צרפת, ובתי קפה ופאבים מקומיים כבר החלו במיגון חלונותיהם.

חשש מהתפרעויות נוספות במהלך הטורניר (רויטרס)

בסוף השבוע האחרון נעצרו תשעה בני אדם שהיו מעורבים במהומות. עדי ראייה ציינו כי השוטרים ניסו בעיקר להכיל את המהומות ולמנוע מהן להתפשט הלאה, ונמנעו מהתערבות אקטיבית והפרדה בין הניצים.

"השליכו בקבוקים, כיסאות, שולחנות" (רויטרס)

"המשטרה לא מצליחה להשתלט" (רויטרס)

כ-90 אלף אוהדים צפויים לשהות בעיר במהלך המשחקים, והמשטרה נערכה בהתאם: הדרכים לאצטדיונים חולקו בהתאם למחנות האוהדים במטרה למנוע מהומות נוספות. עם זאת, נראה כי הדבר לא מצליח למנוע התפרעויות.