אובמה הודיע רשמית: תומך בקלינטון

אחרי שהשיגה מספיק צירים, קיבלה הערב המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון את תמיכתו של הנשיא המכהן, ברק אובמה. "אני יודע עד כמה קשה התפקיד הזה, לכן אני יודע שהילרי תהיה טובה מאוד כנשיאה", הוא אמר. "למעשה, אני לא חושב שאי פעם היה מישהו מתאים יותר"

עכשיו זה רשמי: נשיא ארה"ב ברק אובמה תומך בהילרי קלינטון למשרת הנשיאות. אובמה הביע את תמיכתו בסרטון שפרסם הערב (חמישי), שעה לאחר שפגש את האיש שרץ מול קלינטון בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית - ברני סנדרס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני יודע עד כמה קשה התפקיד הזה, לכן אני יודע שהילרי תהיה טובה מאוד כנשיאה", אמר אובמה בסרטון שהועלה ביוטיוב ובדף הקמפיין של הילרי בפייסבוק. "למעשה אני לא חושב שהיה אי פעם מישהו מתאים יותר".

אובמה וקלינטון, ארכיון (רויטרס)

הסרטון הוקלט ביום שלישי האחרון, כשסוכנות הידיעות AP דיווחה שהילרי קלינטון השיגה את מספר הצירים הדרוש על מנת להפוך למועמדת הדמוקרטית לנשיאות. מאז צילום הסרטון הצליחה הילרי לנצח גם בקליפורניה ובעוד שלוש מדינות, אבל סנדרס עדיין לא הרים ידיים, והוא ממשיך להעביר את מסריו הפוליטיים עד הוועידה הלאומית בחודש יולי.

"יש לה את האומץ, החמלה והלב לעשות את העבודה", אמר אובמה על קלינטון. "אני איתה, אני בוער ואני מוכן לצאת ולהתגייס לקמפיין של הילרי". על פי הדיווחים מוושינגטון, סנדרס דן עם אובמה על דרכים לבלימת דונאלד טראמפ וגיוס בוחרים חדשים למפלגה הדמוקרטית, אולם אובמה לא הצליח לשכנע את סנדרס לתמוך בהילרי, לפחות לא בינתיים.