בעולם מגנים: "מתקפת טרור נוראית"

הכותרות של רשתות החדשות הבינלאומיות עסקו כולן בפיגוע הירי הרצחני בתל אביב ומנהיגי העולם המערבי פרסמו במהרה גינויים לאירוע. "זו מתקפת טרור פחדנית", אמרה המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון. ראש ממשלת בריטניה, מזכ"ל האו"ם ונשיא צרפת גינו גם הם את פיגוע הטרור

בעולם מגנים בתוקף את פיגוע הטרור (רויטרס)

בעולם מיהרו הבוקר (חמישי) לגנות את הפיגוע במתחם שרונה בתל אביב אמש בו נרצחו ארבעה בני אדם ונפצעו שישה נוספים. "זו מתקפת טרור נוראית", נכתב בהודעת הגינוי התקיפה שפרסמה מחלקת המדינה האמריקנית בוושינגטון. ברשתות הבינלאומיות תפס הפיגוע את ראש הכותרות בשעות הבוקר, שנוספו לדיווחים על הקורבנות ולתגובה הישראלית בימי חג הרמדאן. כמו כן הודגש הצעד של ביטול מתן אישורי הכניסה לפלסטינים לשטח ישראל ולירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אי אפשר להצדיק את המתקפה הפחדנית הזו נגד אזרחים חפים מפשע, אנו נמצאים בקשר עם גורמים בישראל ומביעים את תמיכתנו". אמר מרק טונר דובר המחלקה "אנו שולחים את תנחומינו הכנים לכל משפחות ההרוגים, אנו מקווים שהפצועים יחלימו במהירות".ראש הממשלה הבריטי דיויד קמרון צייץ "המתקפה בתל אביב היא מתקפה מחליאה, אנו מתייצבים לצידה של ישראל נגד הטרור"

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון כינתה את הפיגוע אמש "מתקפת טרור פחדנית" והדגישה את זכותה של ישראל להגן על עצמה. "אני שולחת את תנחומי למשפחות של ההרוגים ומתפללת למען הפצועים".

הילרי - מיהרה לגנות (רויטרס)

נשיא צרפת פרנסואה הולנד גינה גם הוא את המתקפה ואמר שצרפת משתפת פעולה עם ישראל במלחמתה בטרור. מזכ"ל האו"ם באן קי מון שלח תנחומים למשפחות ההרוגים ואמר שלטרור אין הצדקה. "אין תהילה בפעולות הפחדניות האלה", אמר.

פרנסואה הולנד - נשיא צרפת (רויטרס)

גם הנציג המיוחד של האו"ם למזה"ת ניקולאי מלדנוב גינה את המתקפה. "אנו דוחים אלימות וטרור", כתב בהצהרה. גם משרד החוץ הקנדי פרסם הצהרה בה נכתב כי הממשל הקנדי מביע "זעזוע" ממתקפת הטרור.