הרוגים ופצועים בפיצוץ בטורקיה

מכונית תופת התפוצצה במחוז מארדין, הסמוכה לגבול עם סוריה. על-פי דיווחים נמסר על נפגעים וכוחות גדולים הוזנקו למקום. מדובר בפיגוע השני שמתרחש במדינה ביממה האחרונה

איסטנבול, אתמול

טרור בטורקיה: שני שוטרים ועוד כעשרים בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת הבוקר (רביעי) מול תחנת משטרה בעיר מדיאת הסמוכה לגבול סוריה, כך דיווחו סוכנויות הידיעות במדינה. הפיגוע בעיר שנחשב לריכוז אוכלוסיה כורדית, התרחש כיממה לאחר שהתרחש פיגוע אחר באיסטנבול.

לעדכונים נוספים ושליחחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות גדולים של המשטרה הטורקית הגיעו לעיר שמחוז מרדין, ואמבולנסים רבים נצפו בדרכם לזירת הפיצוץ. זמן קצר לאחר הפיצוץ פרצו עימותים בין אנשי כוחות הביטחון לפעילי המחתרת הכורדית PKK, המנהלת מאבק אלים בכדי לזכות באוטונומיה בדרום מזרח טורקי.  

הפיגוע התרחש היום לאחר שאתמול התפוצצה מכונית תופת סמוך לתחנת רכבת מקומית באיסטנבול. בפיגוע נהרגו 11 בני אדם ו-36 נפצעו.

על פי הדיווחים, הפיצוץ כוון לעבר רכב משטרתי שחלף במרכז העיר: מטען הנפץ הופעל על ידי שלט רחוב בשעת העומס במחוז וזנסילר - כך נטען בתקשורת המקומית. מדובר באזור מסחרי ומתוייר, הסמוך גם לאוניברסיטת איסטנבול ואף לבזאר הגדול. אף ארגון לא לקח אחריות על הפיצוץ עד כה, אך הרשויות במדינה מעריכות כי מדובר בפעולה של מחתרת כורדית או של ארגון דאע"ש.

זירת הפיגוע, אתמול

עובר אורח סיפר לסוכנות הידיעות "אנאדולו" כי ראה שני כלי רכב משטרתיים נפגעים מהפיצוץ, ואחד מהם התהפך על צידו ליד הכביש. המתקפה האחרונה מצטרפת למספר אירועי טרור בשנה האחרונה: העיר איסטנבול חוותה שתי מתקפות השנה וגם בבירה אנקרה התפוצצו שתי מכוניות תופת.