בריטניה: אזהרת מסע לקראת משחקי היורו

משרד החוץ הבריטי פרסם הודעה מיוחדת ובה קרא לאוהדים המתכננים להגיע למשחקים שייפתחו בסוף השבוע הקרוב בצרפת לשמור על עירנות. "האצטדיונים וריכוזי האוהדים מהווים מטרות פוטנציאליות לפיגועי טרור", נכתב. קמרון: לא מדובר באיום קונקרטי

כוננות בפריז (ארכיון) (רויטרס)

אחרי ארצות הברית, בריטניה פרסמה היום (שלישי) אזהרת מסע לאזרחיה לקראת משחקי היורו הקרבים. במסגרת ההודעה שהופצה, הזהיר משרד החוץ הבריטי כי האצטדיונים בהם צפויים להתקיים המשחקים מהווים מטרות פוטנציאליות לפיגועי טרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האוהדים הונחו לשמור על עירנות לקראת המשחקים, שצפויים להתחיל בסוף השבוע הקרוב. "אצטדיונים, ריכוזי אוהדים ומרכזי תחבורה מהווים מטרות פוטנציאליות", נכתב בהודעה.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הבהיר כי האזהרה לא הופצה בעקבות איום קונקרטי, וכי היא מיועדת "לספק מידע קונקרטי לאוהדים המתכוונים להגיע למשחקים".

ההודעה פורסמה לאחר ששירותי הביטחון של אוקראינה דיווחו אתמול על מעצרו של אזרח צרפתי בזמן שניסה להבריח חומרי נפץ בגבול פולין. על פי הדיווחים, האיש תכנן מתקפה על יעדים הקשורים למשחקי היורו וגם לעבר מטרות יהודיות במדינה. כמו כן נודע כי ישראל ביקשה פרטים מהשלטונות האוקראינים לגבי המעצר והפרטים העולים מהחקירה של הצעיר הצרפתי.

אמצעי הלחימה שנתפסו באוקראינה

ראש שירותי הביטחון של אוקראינה, וסילי גריטסאק, הוסיף: "מדובר בהישג משמעותי". גריטסאק הוסיף כי העצור, פעיל ימין קיצוני, תכנן מתקפה על 15 יעדים - כולל מבני ממשלה ומטרות יהודיות ומוסלמיות בצרפת. "הוא דיבר באופן שלילי על פעולות ממשלתו, על הגירה המונית ועל התפשטות האסלאם - הוא גם סיפר על כוונותיו להוציא לפועל מתקפות".

על פי הדיווחים, מדובר בצעיר בן 25 שנעצר ככל הנראה ב-21 במאי בגבול. במכוניתו נמצאו עשרות קילוגרמים של חומרי נפץ, קלצ'ניקוב, כוונות אופטיות ומטול רימונים - אך דבר מעצרו נודע רק השבוע, והיום הרשויות באוקראינה חשפו פרטים מהחקירה. גם בצרפת פשטו על ביתו של החשוד, שטרם נודע אם פעל לבד או במסגרת ארגון כלשהו.

בשבוע שעבר הוציאה ארצות הברית אזהרה דומה לקראת המשחקים בצרפת. "מספר רב של תיירים מבקרים באירופה במהלך חודשי הקיץ והם מהווים יעד בולט יותר לטרוריסטים" נכתב בהודעה שפרסמה מחלקת המדינה האמריקנית לאוהדים.