סופי: קלינטון הבטיחה את מועמדותה לנשיאות ארה"ב

הילרי קלינטון, המתמודדת לראשות המפלגה הדמוקרטית, השיגה את מספר הצירים הנדרש כדי להפוך למועמדת לנשיאות - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. ההודעה הרשמית תתקבל ביולי. קלינטון: "אנו על סף רגע היסטורי"

תשוב לבית הלבן? (רויטרס)

המרוץ לבית הלבן מצטמצם - וסנדרס יוצא מהתמונה: על פי ספירת סוכנות הידיעות AP, מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר, הילרי קלינטון השיגה הלילה (שלישי) את מניין הצירים הדרוש על מנת להפוך למועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. על פי הדיווח, מספר הצירים מעניק לה את הניצחון על פני ברני סנדרס עוד לפני הבחירות המקדימות בשש מדינות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר צירים עצמאיים, שעד כה נמנעו מהבעת דעה, הכריזו בפני סוכנות הידיעות על כוונתם להצביע לקלינטון בוועידת המפלגה בחודש יולי בפילדלפיה.

על פי הודעת AP, לאחר שניצחה אתמול בבחירות המקדימות בפורטו ריקו - הגיעה קלינטון ל-2,383 הצירים הדרושים. בכך קלינטון צפויה להיות המועמדת האישה הראשונה מטעם אחת המפלגות הגדולות בארה"ב ב-240 שנות קיומה של המדינה.

הקרב בין השניים החל כבר. טראמפ (רויטרס)

"על סף רגע היסטורי"

יש לציין כי לא מדובר בנתון רשמי - כלומר, מבחינת ספירת הקולות לקלינטון חסרים עדיין 26 צירים אותם היא תכננה להשיג ב"סופר-טיוזדי" שייערך היום. קלינטון תתחרה מול ברני סנדרס בשש מדינות ובהם: קליפורניה, מונטנה, ניו ג'רזי, ניו מקסיקו, צפון ודרום דקוטה - במה שנראה כהתמודדות לפרוטוקול.

"לפי החדשות, אנחנו על סף רגע היסטורי וחסר תקדים", אמרה קלינטון במהלך כינוס בקליפורניה. "עדיין יש לנו עבודה רבה, אנחנו ניאבק על כל קול בשש מדינות מחר, במיוחד כאן בקליפורניה". רובי מוק, מנהל הקמפיין של קלינטון, אמר כי מדובר ב"אבן דרך חשובה" עבור המתמודדת ועבור ארצות הברית.

סנדרס לא מוותר (רויטרס)

מנגד, המועמד השני לראשות המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס מסרב להתייאש: לאחר הפרסום על הישגה של קלינטון הודיע דוברו של הסנאטור כי ספירת קולות הצירים לפני הוועידה היא "מהלך שגוי והסקת מסקנות מהירה מדי - עבודתנו מעכשיו ועד הוועידה היא לשכנע את הנציגים כי ברני הוא המתמודד הכי חזק מול דונלד טראמפ".

הסנטור מוורמונט הצהיר כי ינסה לשנות את דעתם של צירי העל עד ועידת המפלגה בחודש יולי הקרוב. ההערכה היא כי הסיכויים לכך נמוכים מאוד.

אם לא תהיינה הפתעות מיוחדות, צפויה מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר להתחרות על ליבם של האמריקנים מול דונלד טראמפ, המועמד המשוער של המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות ארה"ב בחודש נובמבר. סוכנות AP הודיעה לפני כשבועיים כי גם טראמפ הבטיח למעשה את המועמדות, לאחר שצירים עצמאיים הצהירו על תמיכה בו.