פריימריז בפורטו ריקו: ניצחון נוסף לקלינטון

המועמדת לראשות המפלגה הדמוקטית בארה"ב ניצחה בפער גדול את יריבה בבחירות המקדימות שהתקיימו הלילה בפורטו ריקו. עם זאת, בשל מספר הצירים הקטן במדינה, ההכרעה הסופית במערכה בין השניים תתרחש בעוד מספר ימים, בבחירות בקליפורניה ובמדינות נוספות

מתקרבת לניצחון: לאחר ספירת הקולות בפריימריז הדמוקרטים שהסתיימו אתמול (ראשון) בפורטו ריקו, הילרי קלינטון מובילה בפער ניכר: 63% מהמצביעים תמכו בה, לעומת 36% בלבד שהצביעו ליריבה ברני סנדרס. המשמעות - כשני שלישים מתוך 67 הצירים של המדינה יעברו לרשותה לקראת הבטחת המועמדות הרשמית לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקלינטון יש כעת יתרון משמעותי במרוץ הכללי מול סנדרס - חסרים לה רק 60 צירים כדי להשיג את המספר הנדרש בוועידה הלאומית - 2,383 תומכים לפחות. לאור מספרם הקטן של הצירים שמוקצים לפורטו ריקו, ההכרעה הסופית והרשמית תמתין לפחות יומיים, אז יצביעו הדמוקרטים בקליפורניה, מונטנה, ניו ג'רזי, ניו מקסיקו, צפון דקוטה ודרום דקוטה. לאחר מכן יישארו רק הקלפיות של וושינגטון הבירה ב-14 ביוני, אם סנדרס יישאר במרוץ למרות הפער הגדול.

מוקדם יותר התראיינה קלינטון ל-CNN, שם שידרה שביעות רצון מהקמפיין שלה במפלגה עד כה. "אני מאמינה שביום שלישי אבטיח את המועמדות שלי עם רוב מוחלט מקרב כלל המצביעים וגם יותר ממחצית הצירים", אמרה.

היא פנתה ליריבה במרוץ ברני סנדרס בקריאה לשיתוף פעולה עתידי. "שנינו רוצים להעלות את שכר המינימום ולקדם את תכנית ביטוח בריאות", אמרה. "אנו חולקים מטרות משותפות רבות, גם אם איננו מסכימים לחלוטין על הדרך הנכונה להשיג אותן. לאחר ההצבעה ביום שלישי אני אעשה הכל כדי לאחד את המפלגה הדמוקרטית, ואני מצפה מסנדרס לעשות את אותו הדבר".