מזג האוויר השתגע? "לה ניניה" אשמה

בסוף השבוע החולף, כלי תקשורת רבים ברחבי העולם התמקדו בעיקר בנזקי מזג האוויר שהיו במקרים רבים קטלניים. משיטפונות משתקים באוסטרליה וסופות עזות בסין ועד למקרי מוות מהצפות ענק ברחבי אירופה ובארה"ב. במרכז החיזוי הסיני טוענים כי זהו סופה של תופעת "אל ניניו" ותחילתה של התופעה ההפוכה - "לה ניניה"

שטפונות, שריפות וסופות? כנראה שהאשמה בכך היא "לה ניניה": סוף השבוע האחרון אופיין בתנאי מזג אוויר קיצוניים במקומות רבים בעולם - ובמרכז החיזוי הסיני טוענים שמדובר בסימנים לסופה של תופעת "אל ניניו" - ותחילתה של "לה ניניה". זוהי תופעה המתחילה להיווצר במרכז האוקיינוס השקט ומביאה איתה סופות טרופיות ותנאי יובש קיצוניים - שנגרמים כתוצאה מירידה בטמפרטורות פני הים במרכז ומזרח האוקיינוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תנאי מזג האוויר הקיצוניים גרמו למקרי מוות סביב העולם: בבסיס צבאי בטקסס תשעה חיילים התהפכו עם רכבם ונסחפו בגלל השיטפונות, ולא רחוק משם, בקליפורניה, מאות כבאים פועלים משעות הלילה - ומנסים להשתלט על שריפת ענק שיצאה משליטה ומסכנות כ-3,000 בתים בגבעות ליד לוס אנג'לס. 600 תושבים כבר קיבלו הוראה להתפנות בשל האש.

באירופה ממשיכים התושבים לסבול מנזקי שיטפונות הענק: בבוואריה שבגרמניה נהרגו 5 בני אדם בשבוע שעבר כתוצאה מהשיטפונות ובצרפת עלה נהר הסן על גדותיו, מה שהוביל לסגירת הקומות התחתונות של מוזיאון הלובר ותחנות מטרו. בבלגיה ניסה כוורן להציל את הדבורים שלו וטבע וברומניה, שני אנשים נהרגו מהשיטפונות.

ונזקי מזג האוויר הגיעו גם לאוסטרליה, שם מאות מתושבי החוף המזרחי פונו ועשרות אלפי בתים נותרו ללא חשמל בגלל רוחות עזות וגשמים חזקים מאוד, שהביאו איתם שיטפונות שמשתקים ישובים שלמים. גם תושבי חבל גואנג'זו שבסין קיבלו אזהרה מגשמים שישביתו את האזור בימים הקרובים.