השלישייה שרצה להיסטוריה בריו

לראשונה בתולדות המשחקים האולימפיים, שלוש אחיות זהות יתחרו זו בזו. ליילה, ליני ולילי לויק מאסטוניה ירוצו במקצה המרתון. הן אמנם לא צפויות לזכות במדליה, אולם עצם הגעתן למשחקים מהווה הישג עבורן, ורגע היסטורי בתולדות המשחקים

ליילה, לינה ולילי לויק האסטוניות עומדות לעשות היסטוריה אולימפית: שלישיית האחיות הזהות יהיו הראשונות להשתתף באולימפיאדה, כשיתחרו זו בזו במסלול המרתון בריו בקיץ הקרוב. אחרי שבעבר כבר התחרו זוגות תאומים זאת תהיה הפעם הראשונה בה מתחר שלישייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלוש האחיות, בנות 30, החלו להתמקצע בריצה למרחקים ארוכים בגיל 24. "אנחנו פעילות ספורטיבית עוד מהילדות", סיפרה לילי, שגדלה יחד עם אחיותיה בעיר טארטו בדרום המדינה. "אנחנו אוהבות לרקוד ולשחות, אולי לכן אנחנו כל כך אקטיביות וזה דחף אותנו להתרכז בספורט הישגי".

לינה, שהובילה את האחיות למסלולי הריצה, אמרה שהיא אוהבת יותר את הענפים שדורשים סיבולת מאשר הריצות הטכניות הקצרות.

שלישיה רצה לריו (רויטרס)

כשהבינו שהן יכולות להתברג לתחרויות האולימפיות הן פצחו בפרוייקט "Trio to Rio" (שלישייה לריו), שסימן עבורן מטרות ועודד גורמים שונים לסייע במימון. השלוש מעידות כי בעוד שבאסטוניה כל אחת חיה בנפרד, במחנות האימונים הן לא נפרדות. "משעמם לי לבד, כשאני עם האחיות שלי יש לי יותר אנרגיה", מסבירה לילה.

באליפות בציריך בשנת 2013 הן התחרו לראשונה זו בזו בזו, כשלינה - המבוגרת מבין השלוש, ניצחה בהפרש זעיר. "בתחרויות אנחנו תומכות זו בזו מנטאלית, פיזית ואפילו בטקטיקה של המירוצים", מסבירות השלוש. אולי לכן אין אחות אחת שבולטת מול השאר בהישגיה.

 "גם אם לא נביא תוצאות, ריו זה חלום שמתגשם"

לילה היא המהירה ביותר, ומחזיקה בתוצאה של שעתיים, 37 דקות ו-12 שניות, כשלינה קבעה תוצאה גרועה בשתי דקות בלבד ולילי הצעירה ביותר היא גם האיטית ביותר, גם כן בפער קטן.

על פי הדירוג העולמי, נראה כי אף אחת מבין השלוש לא תמצא את עצמה על הפודיום בריו, אך המטרה שהציבו לעצמן היא שיפור השיא האישי ואולי אף קביעת שיא אסטוני חדש. "גם אם לא נביא תוצאות, ריו זה חלום שמתגשם" הן אומרות.