בתו של מוחמד עלי: "הלב כואב, אבל אבא חופשי"

האנה עלי תיארה באינסטגרם את הפרידה של המשפחה מאביה: "הלב המשיך לפעום אחרי שכל שאר האיברים כשלו", כתבה. "כולנו היינו סביב מיטתו, אמרנו לו 'נהיה בסדר, אתה יכול ללכת לאלוהים, אנחנו אוהבים אותך'. הוא חופשי עכשיו"

מוחמד והאנה עלי (אינסטגרם)

"לחשנו לו באוזן 'אתה יכול ללכת עכשיו, אנחנו נהיה בסדר. אנחנו אוהבים אותך, תודה. אתה יכול ללכת עכשיו לאלוהים'" - בתו של המתאגרף האגדי מוחמד עלי שהלך בסוף השבוע האחרון לעולמו סיפרה על הרגעים האחרונים שלו. "הלבבות שלנו כואבים, אבל אנחנו שמחים שאבא חופשי עכשיו. תודה על כל האהבה והתמיכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפוסט מרגש באינסטגרם תיארה האנה עלי את הפרידה של המשפחה מעלי: "כולנו היינו סביבו, מחבקים ומנשקים ומחזיקים לו את היד, חוזרים על התפילות המוסלמיות. כל האיברים שלו כשלו, אבל הלב שלו סירב להפסיק לפעום", כתבה. "זו עדות לעוצמת הנפש והרצון שלו".

מוחמד עלי ובנותיו (אינסטגרם)

עלי, שסבל מפרקינסון במשך 32 שנים, הלך לעולמו בסוף השבוע בגיל 74. הוא ייקבר בעיר הולדתו, לואיוויל שבקנטאקי. המשפחה תערוך טקס מצומצם ביום חמישי, ואילו ראש העיר הודיע שתיערך אזכרה לזכרו של הספורטאי האגדי בשבת בבוקר.

לעלי יספדו הנשיא לשעבר ביל קלינטון, הקומיקאי בילי קריסטל והעיתונאי בראיינט גאמבל, לבקשת המנוח. הטקס ישודר בשידור חי באינטרנט.

עלי ובתו (אינסטגרם)

"מוחמד עלי היה באמת ובתמים אלוף הקהל, והחגיגה לזכרו תשקף את מחויבותו כלפי אנשים מכל הגזעים, הדתות והרקעים", נמסר בהודעה רשמית ממשפחתו. "קריירת האגרוף הייחודית שלו היוותה רק כמחצית מחייו - המחצית השנייה הייתה המחויבות להפצת מסרים של שלום ושיתוף בעולם. לבקשתו, הלווייתו תשקף ערכים אלה, ותהיה פתוחה לכולם".