מרקל מוצגת בטורקיה כהיטלר

העיתונים במדינה פתחו במתקפה חריפה על קנצלרית גרמניה בעקבות ההחלטה להכיר ברצח העם הארמני. מרקל הוצגה במדים נאציים עם שפם של היטלר והכותרות התחרו מי בוטה יותר: "תתביישי לך", "האחים שלנו לנשק תקעו לנו סכין בגב"

"תתביישי לך" (העיתון sozcu)

אחרי הביקורת החריפה של הממשל הטורקי על החלטת גרמניה להכיר ברצח העם הארמני, והחזרת השגריר בברלין להתייעצויות, העיתונים במדינה מחריפים את הטון ומציגים תמונות של הקנצלרית אנגלה מרקל כצורר הנאצי אדולף היטלר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כותרות העיתונים בטורקיה התחרו ביניהם מי נוקט קו תקיף יותר נגד גרמניה והעומדת בראשה. העיתון sozcu בחר לכתוב את הכותרת בגרמנית "תתביישי לך" והציג עיבוד תמונה של מרקל במדים נאציים עם שפם של היטלר וצלב קרס מאחוריה.

גם העיתון הורייט הפופולרי הורייט כתב בכותרת "תתביישי לך" ואילו במאמר המערכת צוין כי "הבונדסטאג קיבל החלטה על רצח העם הארמני שתיצור קרע עמוק ביחסים ארוכי השנים".

"סכין בגב" (המגזין סטאר)

הכותרת של העיתון סבאח הייתה: "האחים שלנו לנשק תקעו לנו סכין בגב" ובעיתון אחר נכתב כי "גרמניה שביצעה רצח עם במלחמת העולם השנייה כשטבחה 6 מיליון יהודים וסיפקה נשק למחתרת הכורדית, אישרה את רצח העם הארמני. אנחנו כועסים".

שר המשפטים הטורקי בקיר בוזדאג דחה את הרעיון שגרמניה יכולה להחליט האם העימות יכול להיות מוגדר כרצח עם: "קודם שרפתם את היהודים בתנורים, ואז אתם מאשימים את העם הטורקי ברצח עם?".