אובמה במסר לדמוקרטים: "נדרשת דריכות כדי לנצח בבחירות"

נשיא ארה"ב, שמסיים את כהונתו בינואר הבא, נרתם למאמץ הדמוקרטי בעוד שהמפלגה טרם סיימה באופן רשמי את מערכת הבחירות הפנימית - ומזהיר משאננות. " אם לא נעבוד קשה - דברים מוזרים עלולים לקרות במערכת הבחירות", הזהיר. הנשיא עקץ את הרפובליקנים: "אין להם משנה כלכלית סדורה - הם רק מחפשים אשמים"

"נדרשת דריכות כדי לנצח בחירות" (רויטרס)

בעוד המפלגה הדמוקרטית טרם סיימה את המרוץ לקביעת מועמדה הרשמי לנשיאות ארצות הברית בנובמבר הקרוב, הנשיא המכהן ברק אובמה נרתם למאמץ המפלגתי - ומזהיר את הדמוקרטים משאננות. "דברים מוזרים יכולים לקרות במערכת בחירות, אז חובה עלינו להיות דרוכים", אמר אתמול (שישי) באירוע סגור ל-90 תורמים של המפלגה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

דבריו של אובמה מעלים חשש שחבריו למפלגה לא מפנימים כמה קשה יצטרכו לעבוד כדי לנצח את דונלד טראמפ בנובמבר הקרוב. "אם לא נהיה מחויבים, אם לא נירתם להשתתף באופן פעיל - הדברים המוזרים האלו יקרו", הזהיר הנשיא את באי הכנס. "אני רוצה שנחשוש מעט בכל מהלך הקמפיין".

אובמה מתח ביקורת על העימות שהתפתח שלשום בין תומכיו של המועמד הרפובליקני טראמפ לבין מפגינים בסאן חוזה, קליפורניה. "ראינו את מה שקרה שם עם המפגינים. הם החלו להשליך חפצים על תומכי טראמפ; זו אינה מהות הדמוקרטיה שלנו. אין אצלנו מקום לאלימות, אין כאן מקום לחוסר הקשבה מוחלט בין פוליטיקאים ופעילים - גם אם יש מחלוקות".

הנשיא הדגיש בפני התורמים את הביקורת שלו כלפי הרפובליקנים בסוגיות כלכליות וחברתיות. "אין להם משנה סדורה וקוהרנטית בנושאים כלכליים, הם רק מחפשים אשמים. היכולת שלהם לומר על קהילות של מהגרים או להט"ב שהם גוזלים מכם' משהו כביקורת לגיטימית מבחינתם - זה המסר שהמועמד הרפובליקני משדר לציבור".

בתוך כך, בכנס בחירות שערך בקליפוניה, סיפק טראמפ התבטאות שנויה במחלוקת ביחסו לקהילה השחורה בארצו. הוא תיאר כנס בחירות אחר, בו איתר בקהל תומך אפרו-אמריקני, הצביע עליו בהפגנתיות ושלהב את המשתתפים: "תראו! הנה הבחור האפרו-אמריקני שלנו! הוא תומך בי!". טראמפ ניסה להבהיר בזאת שהוא הודף האשמות על הימצאם של תומכים המזדהים עם הארגון הגזעני קו-קלוס-קלאן בקרב מחנהו. לטענתו, אנשים שלבשו סמלים של הארגון זכו לקריאות בוז מהקהל באותה התכנסות.