מוחמד עלי במצב קשה: "הסוף קרוב"

אגדת האגרוף, שסובל כבר עשרות שנים מפרקינסון, אושפז בשל קשיי נשימה - ומחובר למכונות הנשמה. מקורות המקורבים למשפחתו של עלי בן ה-74: "הילדים עזבו הכל כדי להיות איתו, הם מודאגים. מותו הוא עניין של שעות, החלו להיערך לסידורי הלוויה"

"הילדים מודאגים". עלי, ארכיון (רויטרס)

אגדת הספורט במצב קשה, שהולך ומדרדר: מתאגרף העבר מוחמד עלי, מי שנחשב לגדול ביותר שאי פעם דרך בזירת אגרוף, אושפז אתמול (שישי) שוב בשל בעיות נשימתיות. על פי דיווחים, מצבו של כוכב העבר שסובל כבר שנים רבות מפרקינסון קשה מאוד והוא מחובר למכונות הנשמה. בני משפחתו של עלי בן ה-74 נקראו לצד מיטתו על מנת להיפרד ממנו, והצוות הרפואי בפיניקס, אריזונה, המליץ להם "להתכונן לגרוע מכל".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, עלי פונה למרכז רפואי באריזונה כבר אתמול לאחר שחש ברע - אך הובא למרכז בהכרה. הרופאים אבחנו כי מחלת הפרקינסון הובילה לסיבוך נשימתי חריף: שני מקורבים למשפחה אמרו כי קרוביו מודאגים מההחמרה במצב החדש, בו הם אינם מצליחים לתקשר עם עלי. 

מקור סיפר ל"מירור" הבריטי כי "כפי שנאבק בזירה, עלי נאבק גם במחלקה. הרופאים פועלים להסדיר את הנשימה שלו - הילדים מודאגים ועזבו הכל כדי להיות איתו".

דוברו של עלי, בוב גונל, אמר עם אשפוזו של עלי כי המתאגרף לשעבר נמצא "במצב תקין" - אך מאז ככל הנראה חלה החמרה. רופאו הקבוע סירב להגיב לדיווחים על החמרה במצבו.

מקורב המתאגרף אמר במהלך הלילה כי "מותו הוא עניין של שעות ספורות, הוא על ערש דוווי". עוד הוסיף המקור כי החלו להיערך לסידורי ההלוויה של עלי. בשעה זו סירב דובר המשפחה להוסיף התייחסות חדשה.

רופאו של ערי סירב להגיב (רויטרס)

אגדת האגרוף האולימפית והמקצוענית אושפז מספר פעמים בשנים האחרונות. הופעתו הפומבית האחרונה הייתה לפני כחודשיים, בערב צדקה למען המלחמה בפרקינסון.

כבר בגיל 18 הוא ייצג את ארצות הברית באולימפיאדת 1960 שנערכה ברומא, וזכה בה במדליית זהב, שכעבור שנים אבדה לו. עלי המשיך להצטיין באיגרוף כשבשנת 1964 זכה לראשונה בתואר אלוף העולם במשקל כבד, ומאז הגן על התואר עד שנת 1967. מוחמד עלי סירב להתגייס לצבא האמריקני בשל דתו המוסלמית, ונשפט לחמש שנות מאסר. כמו כן, נשלל ממנו תואר אלוף העולם.

בשנת 1970 נענה בית המשפט העליון בארצות הברית לעתירתו של עלי וזיכה אותו מהאישומים שהיו מיוחסים לו. בשנת 1974 שב עלי להיות אלוף העולם באיגרוף במשקל כבד, והוא שמר על התואר עד שנת 1978. בשנת 1981 פרש מענף האיגרוף, ולאחר מכן חלה כאמור במחלת הפרקינסון שבה לקה.