"בלאטר לקח עשרות מיליונים לכיסו"

כך התנהלה ההונאה בהתאחדות הכדורגל העולמית: החוקרים הודיעו כי ראשי הארגון לשעבר, בהם הנשיא ספ בלאטר, העניקו לעצמם העלאות שכר ובונוסים חריגים. הממצאים המטרידים הועברו גם לרשויות בארה"ב ובשוויץ - שעשויות להעמיד לדין את שדרת הניהול של הארגון בשנים האחרונות

הולך ומסתבך. בלאטר (רויטרס)

הטבעת מתהדקת סביב ראשי פיפ"א לשעבר: עורכי הדין של התאחדות הכדורגל העולמית (פיפ"א) עדכנו היום (שישי) על ממצאי החקירה של ראשי ההתאחדות לשעבר, ממנה עולה כי הנשיא לשעבר ספ בלאטר ובכירים נוספים גרפו לכיסם "עשרות מיליונים" כבונוסים והעלאות שכר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ממצאי החקירה, בלאטר ובכירים נוספים היו "חברים במאמץ משותף להעישר את עצמם": השלושה - בלאטר, המזכ"ל לשעבר ג'רום וואלקה והסמנכ"ל מרקוס קאנטר העניקו לעצמם בונוסים על ניהול גביעי העולם והעלאות שכר נוספות. על פי ההערכות, מימדי ההונאה הגיעו לכ-80 מיליון דולרים בחמש השנים האחרונות.

הגוף החוקר העביר את הממצאים המדאיגים לרשויות בארה"ב ובשוויץ, שחוקרות גם הן את הונאות הענק בארגון. הבכירים, בהם בלאטר, טרם הגיבו לפרסום המידע החדש.

החשד: עשרות מיליונים נגנבו (רויטרס)

בחודש דצמבר הודיעה פיפ"א על השעיית בלאטר לשמונה שנים בשל החשדות לשחיתות. בחודש ספטמבר נפתחה חקירה פלילית נגד בלאטר בן ה-79. בלאטר, שפרש מאז מתפקידו, חשוד בין היתר במעילה בכספים ובניהול שלא כהלכה.

על פי דיווחים שונים, בלאטר נשאל בין היתר על העברות כספים שלא כדין למישל פלאטיני, מי שעמד בראש אופ"א (ההתאחדות האירופית) ונחשב למועמד המוביל להחליפו בראשות פיפ"א לפני שהתפוצצה הפרשה.

עורך דין אמריקאי טען להגנתו של בלאטר כי "כל הכספים שלקח היו נכונים, הוגנים ולא חורגים מהנורמה הנהוגה בענפי ספורט שונים ברחבי העולם".