"אירן בראש רשימת מממני הטרור"

דוח נתוני הטרור העולמי המתפרסם בכל שנה חושף כי גם ב-2015, נותרה אירן כמדינה המעניקה את המימון הרב ביותר לארגוני טרור ומספקת להם תמיכה, כסף ולוחמים. בנוסף מציין הדוח של מחלקת המדינה האמריקנית כי ארגון דאע"ש נותר "האיום הגלובלי הגדול ביותר"

אירן ממשיכה למממן את הטרור

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה היום (שישי) את הדוח השנתי המפרט את פעילות הטרור העולמי. מנתוני הדוח עולה כי אירן נמצאת בראש טבלת המדינות המממנות את הטרור העולמי והגדיר את דאע"ש כ"האיום הגלובלי החמור ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירן נשארה המדינה שמעניקה הכי הרבה מימון לפעולות טרור בשנת 2015, בכך שסיפקה טווח רחב של תמיכה, כולל כסף, אימונים וציוד לקבוצות טרור מסביב לעולם", הסביר בכיר במחלקת המדינה. כמו כן נכתב כי אירן ממשיכה לספק כסף ולוחמים לארגונים כמו חיזבאללה והקבוצות השיעיות בעירק.

חיילי משמרות המהפכה האירני (רויטרס)

לצד אירן, צוינו גם סוריה וסודן כמדינות שמממנות טרור. קובה, שהייתה גם כן ברשימה בשנה שעברה, הוסרה ממנה השנה. הדוח פירט כי בשנת 2015 התרחשו 11,774 פעולות טרור ב-92 מדינות ברחבי העולם, שגרמו למותם של 28,300 בני אדם . על פי הדוח, מדובר דווקא בירידה של 13% מהשנה שעברה. "מדובר בירידה הראשונה במקרי המוות כתוצאה מטרור מאז 2012", ציין הבכיר.

דאע"ש: עדיין האיום הגדול ביותר (רויטרס)

כמו כן ציין הדוח כי גם השנה, נותר ארגון דאע"ש כאיום העולמי המשמעותי ביותר. "ב-2015 דאע"ש ואל-קאעידה הגבירו את הניסיונות לבצע מתקפות רבות נפגעים", אמר הבכיר וציין את הפיגועים בפריז, לבנון וטורקיה. על רקע הנתונים, ציין הדוח גם 13 "מקומות בטוחים לטרור" ברחבי העולם, שם מחבלים יכולים להתארגן, לתכנן, להתאמן, לגייס ולהוציא לפועל פעולות טרור, מרביתם אזורים נידחים בדרום-מזרח אסיה, המזרח התיכון ודרום אפריקה.