"פרינס מת כתוצאה ממנת יתר"

גורם במערכת אכיפת החוק בארצות הברית המקורב לחקירת מותו של הזמר אמר כי ממצאי נתיחת גופתו מעידים כי מותו נגרם בשל צריכה מוגזמת של סמים. טענותיו של הגורם מחזקות את הערכותיו של פתולוג מומחה שנשכר על ידי משפחתו של פרינס זמן קצר לפני מותו

"מת כתוצאה ממנת יתר", פרינס (רויטרס)

"פרינס מת כתוצאה ממנת יתר של סמים" - כך טען היום (חמישי) גורם במערכת אכיפת החוק האמריקנית המקורב לחקירת נסיבות מותו של הזמר, שנמצא מת באחוזתו במיניאפוליס בגיל 57 בסוף חודש אפריל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טענותיו של הגורם התבססו על ממצאים מנתיחת גופתו ביום מותו של הזמר המוכר. דבריו של הגורם בארצות הברית מצטרפים להערכותיו של פתלוג מומחה שנשכר מטעם משפחתו של הזמר, שטען ימים ספורים לאחר מותו כי צריכה מוגברת של סמים היא ככל הנראה הגורם העיקרי למותו. "כיוון שלא נמצאו שום סימני אלימות או ממצא שמעיד על התאבדות - אני מסיק שמנת יתר מסמים היא האפשרות ההגיונית ביותר", אמר הפתולוג.

"אני חושב שהסיכויים שהוא מת ממחלה או בעיה בלב הם קלושים, בהתחשב במצבו הגופני והעבר הרפואי של פרינס", הסביר אז המומחה. "מתוך כך אני יכול רק להסיק שהמוות הטראגי שלו הוא תוצאה של שימוש בסמים".

כמו כן, גם וידוי מפתיע מסוחר הסמים של הזמר מחזק את ההערכה כי אכן מנת היתר היתה סיבת המוות. "הוא היה מכור למשככי כאבים", טען האיש ל"דיילי מייל" הבריטי. "זה היה כך מאז שנות ה-80".

"אני פגשתי את פרינס בשנת 1984 וכבר אז הוא היה מכור כבד למשככי כאבים", אמר האיש. "זה היה בזמן שהוא עשה את הסרט 'פרפרל ריין' והוא היה ממש מכור לסוגים שונים של כדורים המבוססים על אופיום". מעדותו של סוחר הסמים עולה כי הזמר המפורסם נהג ליטול את התרופות באופן קבוע, בנוסף לסמים כמו ספידים. "אני מכרתי לו כדורים של דיליודיד שזה משכך כאבים חזק מאוד, ואז הוא דרש גם ספידים כדי להצליח להתאושש מה'דאון' שהכדורים עשו לו", סיפר הסוחר.