מצב חירום עקב השטפונות בגרמניה ובצרפת: 4 נהרגו

השטפונות העזים שפוקדים את האזור בימים האחרונים, גרמו לעוד ארבעה מקרי מוות ביממה האחרונה - והובילו לפינוי של מאות תלמידים מבתי ספר שהוצפו במים רבים. במקומות מסוימים, הגיעו המים עד לגובה של יותר מארבעה מטרים

השטפונות באירופה ממשיכים לגבות קורבנות: צוותי חיפוש וסיוע במחוז בוואריה שבדרום גרמניה, מצאו הבוקר (חמישי) את גופותיהם של שלושה גברים שנלכדו בביתם ועוד אישה אחת שנמצאה מתה על גדות נחל - זאת עקב ההצפות הפוקדות את האזור בימים האחרונים. גם מעבר לגבול, במרכז צרפת, נהרגה אישה בת 86 בעקבות הסערה ששוטפת בשבוע האחרון את מרכז ומערב אירופה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

העיר הבווארית בה נמצאו גופותיהם של השלושה היא אחת מעשרות ערים מוצפות בגרמניה וצרפת שבהן פועלים כוחות סיוע וחילוץ אחרי שהוכרז מצב חירום בגלל מזג האוויר באזור. הכוחות מגיעים לערים המוצפות בעזרת מסוקים או סירות ומתרכזים יום וליל בחילוץ תושבים שנלכדו.

העיר רום, שבצפון גרמניה, חוותה את השיטפונות הקשים ביותר: נהרות עלו על גדותיהם, תשתיות נהרסו - ומכוניות נסחפו עם הזרם. ברחובות אף ניתן לראות רהיטים משייטים בין רכבים והבתים המוצפים. בחלק מהמקומות המים הגיעו לגובה של יותר מארבעה מטרים.

מאות תלמידי בית ספר פונו אמש בעזרת מסוקים אחרי שבתי הספר נשטפו במהירות במי הגשמים העזים. לחזאים באירופה אין בשורות טובות לתושבים, כיוון שגם בימים הקרובים הגשמים ימשיכו לרדת ולשטוף את פנים היבשת - מבלגיה וצרפת, דרך גרמניה ועד אוקראינה ופולין במזרח.