צפון קוריאה: "טראמפ הוא המועמד הנכון"

אחד מאתרי התעמולה המובילים של המשטר בצפון קוריאה שיבח את הצהרותיו האחרונות של טראמפ, אותו כינו "חכם ובעל כשרון נבואי". עוד נטען באתר המקורב למשטרה כי טראמפ "יכול לשחרר את האמריקנים מהפחד היומיומי". טראמפ הצהיר: מוכן להיפגש עם קים ג'ונג און

ישוחחו? קים וטראמפ (רויטרס)

תמיכה מפתיעה למתמודד השנוי במחלוקת: הממשל הצפון-קוריאני הרודני פרסם הצהרת תמיכה בדונלד טראמפ, שהבטיח כמעט באופן סופי את המועמדות הרפובליקנית, ושיבח את הישגיו. ההודעה מגיעה כשבועיים לאחר שטראמפ הצהיר כי הוא יהיה מוכן לשוחח עם המנהיג קים ג'ונג און - ובכך לשנות את מדיניות אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר תעמולה של המשטר כינה את טראמפ "מועמד נשיאותי בעל חוש נבואי, שיכול לשחרר את האמריקנים החיים תחת פחד יומי ממתקפה גרעינית" - תוך התייחסות לאיום התקיפה של פיונגיאנג.

בטור דעה שפורסם באתר DPRK, אחד המובילים במדינה, טראמפ כונה "פוליטיקאי חכם והבחירה הנכונה עבור האמריקנים". מנגד, יריבתו הילרי קלינטון כונתה "ראש קשה" - מכיוון שקראה להטיל סנקציות על כלכלת צפון קוריאה בדומה לאלו שהופעלו נגד אירן בעבר.

"ראש קשה". קלינטון (רויטרס)

עוד שיבח האתר את הצעתו של טראמפ להוציא את הכוחות האמריקנים מקוריאה הדרומית עד שתשלם לארצות הברית: "מתברר שטראמפ הוא לא המועמד הבור והקשקשן שהם חושבים שהוא, אלא הרבה יותר חכם מכך".

לפני כשבועיים אמר טראמפ בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הוא יהיה מוכן לשוחח עם מנהיגה של קוריאה הצפונית. "אהיה מוכן לדבר איתו, אני לא רואה כל בעיה בכך", הצהיר טראמפ ואמר כי יעשה זאת על מנת לנסות ולעצור את ההתחמשות הגרעינית של פיונגיאנג. במקביל, הבהיר טראמפ הוא יפעל ללחוץ על סין על מנת שזו תגרום לקוריאה הצפונית לשנות את דרכיה.