התחליף הרפובליקני של טראמפ – מועמד עצמאי אלמוני?

דייוויד פרנץ' אינו שם מוכר ברחבי העולם, וגם בארה"ב הוא אלמוני יחסית – אך לאחר שדונלד טראמפ כבר הוכרז כמועמד הרפובליקני, עולה שמו של הפובליציסט השמרן שלחם בעירק כאלטרנטיבה מבית. תומכיו טוענים שיוכל להשיג גיבוי ציבורי ופיננסי במהירות כדי להתמודד. פרנץ' כינה את טראמפ לאחרונה "מועמד שמרעיל את המפלגה"

האתגר החדש של טראמפ - מועמד עצמאי? (רויטרס)

למרות שדונלד טראמפ כבר קיבל את החותמת כמועמד הרפובליקני לנשיאות עוד לפני הוועידה הלאומית של המפלגה ביולי, ההתנגדות אליו במפלגה ממשיכה להיות אקטיבית - והפעם עולה שמו של מתמודד פוטנציאלי חדש שירוץ מולו כעצמאי. לפי דיווח ברשת CNN, מדובר בדייוויד פרנץ' - עורך דין ופובליציסט בכתבי עת שמרנים שלחם בעבר בעירק וזכה לעיטור הברונזה הנחשב.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות העובדה שפרנץ' הוא מועמד אלמוני יחסית לציבור האמריקני הרחב, תומכיו תולים תקוות בקשריו עם גורמים עסקיים שיגבו אותו בזמן הקצר שנותר לקמפיין. פרנץ' הוא מבקר חריף מאוד של טראמפ בימים אלה, כשבמרס האחרון כתב כי "המפלגה שהקים הנשיא אברהם לינקולן הרוסה. רוב זעיר של מצביעים בפריימריז מאיים על מורשתם של המייסדים באמצעות הצבעה למועמד שמוביל אותנו בדרכו האלימה לבידוד, תוך שהוא משקר ומפריח קונספירציות לאוויר".

עד כמה פרנץ' חושב שטראמפ מזיק למחנהו ניתן ללמוד מההשוואה שבחר לספק: "טראמפ הוא מועמד מרעיל למפלגה. הוא הבחירה הגרועה ביותר שלנו מאז ג'ורג' וואלאס, תומך בהפרדה הגזעית שהפסיד ארבע מערכות בחירות שונות".

חלק מהממסד הרפובליקני, שבכירים מתוכו נמנעו בהפגנתיות להצהיר על תמיכה במועמדות של טראמפ לנשיאות, רמז על האפשרות שפרנץ' ירוץ. "אני ממתין בציפייה לדעת מה יש לו לומר על מצבנו", צייץ השבוע בטוויטר מיט רומני, המועמד הרפובליקני לנשיאות שהפסיד ב-2012 לברק אובמה.