מיס טורקיה לעגה לארדואן - ונענשה

כשמיס טורקיה לשעבר העלתה פוסט לאינסטגרם, ובו שיר ביקורתי הנוגע לשערוריית שחיתות במדינה, היא לא האמינה שתמצא עצמה נתבעת על ידי המדינה. סעיף בחוק, האוסר על לעג לנשיא והחל להיאכף רק עם עליית ארדואן לשלטון, הוביל לגזירת 14 חודשי מאסר על תנאי על הדוגמנית - ול-1,800 תיקים נוספים נגד אזרחים

בויוקסארק. 14 חודשי מאסר על תנאי (רויטרס)

14 חודשי מאסר על תנאי נגזרו היום (שלישי) על מיס טורקיה לשעבר, מרב בויוקסארק, לאחר שהעליבה את הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן. הדוגמנית התחייבה שלא לפגוע בנשיא במשך חמש השנים הקרובות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בויוקסארק היא האחרונה בשורת מקרים של טורקים המועמדים לדין בגין העבירה, שעונשה עד ארבע שנות מאסר בפועל. עד עליית ארדואן לשלטון אכיפתה הייתה נדירה, אולם מאז נבחר לנשיאות באוגוסט 2014 נפתחו יותר מ-1,800 תיקים בגינה, בהם גם תיקים נגד עיתונאים, קריקטוריסטים ובני נוער.

הדוגמנית, שהוכתרה כמיס טורקיה בשנת 2006, הועמדה לדין בעקבות שיר שהעלתה לאינסטגרם בשם "שירו של המאסטר", שעוסק בסקנדל שחיתות בקרב בכירי ממשל טורקים ב-2014. היא נעצרה בשנה שעברה בעקבות המקרה, ומשפטה נמשך חודשים ארוכים.

התביעה הטורקית ממשיכה במשפט נגד קומיקאי גרמני, לעד לארדואן בתוכנית בגרמניה. הקומיקאי, שהשמיע בתוכניתו שיר סאטירי ובו רמיזות מיניות לגבי ארדואן, במסגרת סעיף בספר החוקים הגרמני המתיר תביעה של בגין עלבון מנהיג זר - סעיף שהשימוש בו עד כה היה נדיר ביותר.