הוקינג: לא מבין את הצלחת טראמפ

המדען המפורסם סטיבן הוקינג רגיל להסביר תופעות מסובכות כמו חורים שחורים וחורי תולעת, אבל כשנשאל על הסיבות להישגיו המפתיעים של המתמודד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב לא הצליח למצוא תשובה מספקת: "אני לא יודע להסביר את זה"

אחד מהמדענים הבולטים בעולם - סטיבן הוקינג נקרא פעמים רבות להסביר תופעות מסובכות או מסתוריות בפיזיקה תיאורטית או אסטרופיזיקה. אבל, כשנשאל היום (שלישי) בתכנית הבוקר של רשת ITV, "בוקר טוב בריטניה", אם הוא יכול להסביר את עלייתו של דונלד טרמאפ , הפיזיקאי הבריטי המוביל ענה: "אני לא יכול להסביר את זה". במחנה טראמפ עדיין חושבים על תגובה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הוקינג, שכבר הביע בעבר חוסר נוחות והתלוצץ על הבחירות לנשיאות ארה"ב, אמר על טראמפ: "הוא דמגוג שמכוון למכנה המשותף הנמוך ביותר". הוא התייחס גם לאפשרות של עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי ואמר שהוא מתנגד ל"ברקסיט" - הפרישה של הממלכה מהאיחוד שתעלה למשאל עם בחודש הבא.

הפיזיקאי הנודע בעולם, התבטא בעבר גם נגד הכיבוש בישראל. ב-2013 הוא סירב להזמנה מהנשיא לשעבר שמעון פרס להשתתף בוועידת הנשיא החמישית ובמכתב ששלח הוא הסביר שהוא לא יגיע בעקבות החרם האקדמי שהוטל על ישראל.