שיטפון אדיר הציף עיירה בגרמניה

לפחות ארבעה בני אדם נהרגו, תשתיות נהרסו והמים עלו לגובה ארבעה מטרים בתוך דקות במערב גרמניה, בשיא סערת גשמים עצומה במדינה. יומיים אחרי ש-30 בני אדם פונו לבית החולים מפגיעת ברק , מרכז אירופה בכוננות מזג אוויר

לוח השנה מראה שכבר קיץ, אבל אירופה מתמודדת בימים האחרונים עם מזג אוויר סוער וקיצוני במיוחד. תמונות שמגיעות היום (שני) ממערב גרמניה מראות שיטפונות אדירים שהשביתו את העיר שוובוש גמונד, גרמו למותם של ארבעה בני אדם לפחות והותירו נזק עצום לרכוש ולתשתיות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התקשורת הגרמנית דיווחה כי שני כבאים שניסו להציל את קורבנות השיטפונות טבעו במהלך ניסיון החילוץ, ושניים אחרים טבעו אחרי שמגרש חניה נשטף כולו. הבעיה היא לא רק כמות המים, אלא, כפי שניתן לראות בתמונות, עוצמתו של הזרם ברחובות העיר.

מאות מתושבי מדינת באדן וורטמברג, סמוך לגבול צרפת ושוויץ, פונו מבתיהם בגלל הגשמים ובחלק מהמקומות מפלס המים הגיע לארבעה מטרים בתוך דקות. השיטפונות היום הם שיאו של מזג אוויר סוער שמשתולל באירופה בסוף השבוע האחרון, כשיותר מ-30 אנשים פונו לבית החולים במערב גרמניה אחרי שנפגעו מברק במהלך משחק כדורגל, וגם בצרפת פונו תשעה בני אדם לבתי החולים אחרי פגיעה ישירה של ברק.