צפו: בזמן הכנס – חטפה עוגה בפנים

פוליטיקאית באופוזיציה הגרמנית, שקראה להגבלת מספר המהגרים שנכנסים לגרמניה, ספגה פאי שוקולד בפניה במהלך כינוס של מפלגתה בהמבורג. חבריה למפלגה ניסו להגן עליה מהצלמים, בעוד התוקף - חבר בתנועת "פאי למען האנושות" - פונה על ידי אנשי הביטחון

"ירי בנגמ"ש" - הגרסה הגרמנית: שרה ווגנקנכט, חברת מפלגת השמאל Linke, ספגה פאי שוקולד בפנים על ידי אדם שמגדיר את עצמו "פעיל נגד הפאשיזם". הפעיל החליט לתקוף באמצעות עוגה במחאה על קריאתה של ווגנקנכט להגביל את מספר המהגרים בגרמניה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ווגנקנכט ישבה בשורה הראשונה במהלך כנס של מפלגתה כאשר במקום הגיח צעיר שהתייצב מולה, זרק את העוגה בפניה וצעק מסר לא מובן. מנהיג המפלגה שנאם באותה שעה קטע את נאומו וכל המצלמות הופנו לכיוונה של חברת המפלגה המובכת.

חבריה של ווגנקנכט מיהרו לכסות את פניה בבגדיהם והיא פונתה אל מחוץ לאולם. משליך העוגה נלקח על ידי אנשי הביטחון במקום, מבלי להביע התנגדות. התקשורת בגרמניה הסבירה שהוא פעיל בתנועה שמגדירה את עצמה אנטי-פאשיסטית וטוענת כי היא "לוחמת באמצעות עוגות למען האנושות".

למרבה ההפתעה, ווגנקנכט היא הפוליטיקאית הגרמנייה השנייה שהותקפה השנה בקינוח בעקבות עמדותיה בנושא קליטת המהגרים במדינה. לפני כחודש ספגה עוגה ביאטריקס פון סטורש, ממפלגת הימין "אלטרנטיבה לגרמניה", לאחר שהביעה עמדה קיצונית יותר.