חשש: 700 מהגרים טבעו בים התיכון

מול חופי איטליה טבעו שלושה כלי שיט שעשו את דרכם לאירופה, ועליהם מאות בני אדם. על פי ההערכה, הסירות קרסו תחת העומס הרב של האנשים עליהן. כעת מוגדרים מאות בני אדם כנעדרים, והחיפושים אחריהם נמשכים

מאות הרוגים במי הים התיכון: סוכנות הפליטים של האו"ם מדווחת הבוקר (ראשון) כי יותר מ-700 פליטים ומהגרים "ככל הנראה טבעו" בדרכם לאירופה במהלך הימים האחרונים. על פי הדיווח, הנוסעים מתו לאחר שכלי השיט שבעזרתם ניסו להגיע לאירופה נשברו תחתם וטבעו מול חופי דרום איטליה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

קרלוטה סאני, דוברת סוכנות הפליטים של האו"ם UNHCR, סיפרה לסוכנות הידיעות AP על מאות האנשים שרשומים כרגע כנעדרים - לאחר שספינות ששייכות למבריחים לא עמדו בעומס הפליטים על הסיפון. הדוברת אמרה שביום רביעי האחרון נעלמו 100 בני אדם במי הים, וביום חמישי בבוקר עוד 550 בני אדם נעלמו מספינות המבריחים.

סאני ציינה כי שבאחד המקרים ספינה ללא מנוע, שעל סיפונה היו 670 בני אדם, נגררה על ידי ספינה נוספת לפני שהתפרקה. רק 25 אנשים הצליחו להגיע לספינה הגוררת: עוד 79 ניצלו על ידי פעולה של ספינות הסיור האיטלקיות ורק 15 גופות נמצאו עד כה. גורלם של שאר הנוסעים לא ברור. ביום שישי האחרון משמר החופים האיטלקי מצא 45 גופות במים, ונסיבות טביעתן טרם התבררו.

מנהיגי המדינות המתועשות קראו בימים האחרונים להשקיע יותר כספים לבלימת תופעת הברחות המהגרים לרוחבו של הים התיכון. אמש משו כוחות הצלה אירופים מול חופי לוב כ-600 מהגרים: כלומר בשבוע האחרון ספינות הצלה של האיחוד האירופי הצילו את חייהם של 13,000 בני אדם. באיחוד האירופי מזהירים שחודשי הקיץ מביאים איתם גל חדש, גדול בהרבה של מהגרים שמנסים להגיע לחופי אירופה דרך הים בעזרת מבריחים וספינות עמוסות יתר על המידה.