מועמדות סוערת: מהומות ועצורים בהפגנה נגד טראמפ

זמן קצר לאחר שזכה באופן רשמי במספר הצירים הכולל המקנה לו את המועמדות לנשיאות ארה"ב, ממשיך דונלד טראמפ למשוך אש - ולעורר מהומות. בהפגנת ענק שנערכה נגדו בסן דייגו, עשרות מפגינים נעצרו לאחר שהתעמתו עם שוטרים ושרפו את שלטי הקמפיין שלו

מחאת ענק נגד טראמפ הובילה לעימותים ולעצורים: אחרי שהפך באופן רשמי למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב וזכה במספר הצירים הדרוש על מנת לזכות במינוי, דונלד טראמפ שוב מושך אליו אש ומלבה יצרים של רבים בציבור האמריקני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הלילה נערכה בסן דייגו שבקליפורניה, העיר הסמוכה לגבול ארה"ב-מקסיקו, אחת ההפגנות הגדולות ביותר שהתארגנו נגד טראמפ בהשתתפות כאלף מתנגדים לו שהחלו לערוך צעדה נגדו ונגד מסריו הקוראים לבנות חומה שתמנע כניסת מהגרים ממקסיקו לתחומי ארה"ב.

מוחים שניסו לפרוץ את המחסום נעצרו (רויטרס)


המפגינים הגיעו לעיר, הידועה באוכלוסייה המעורבת של אמריקאים והיספניים שחיים בה, במהלך כנס בחירות של טראמפ שנערך בה - ומחו מחוץ לאולם בו נשא את דבריו. הם נופפו בדגלי ארה"ב ומקסיקו, קראו בקולי קולות נגד טראמפ ומדיניותו הקשוחה - ואף שרפו את שלטי הקמפיין שלו.

שלטי הקמפיין של טראמפ הוצתו (רויטרס)


המוחים התייצבו במקום כנגד מפגן תמיכה במועמד הרפובליקני שנערך בעיר, זאת כשכוחות גדולים של משטרה חוצצים בין המפגינים. בשלב מסוים, החלו המוחים לנסות ולפרוץ את המחסום שהציבו השוטרים - והחלו להתעמת עמם. כתוצאה מהעימותים, נעצרו 35 מהם.

המאבק האחרון לפני נובמבר: קליפורניה

זו לא הפעם הראשונה בה מתקיימת מחאה נגד טראמפ בקליפורניה, המדינה שמכילה את המספר הגדול ביותר של מהגרים היספניים בארה"ב - זאת במחאה על מדיניות ההגירה הקשוחה עליה הכריז, במסגרתה מתכוון טראמפ לבנות חומה גדולה ולהדק את אמצעי הפיקוח בגבול, על מנת למנוע ממהגרים בלתי חוקיים להיכנס לשטח ארה"ב. 

מחולל סערה - כרגיל. טראמפ (רויטרס)

במקביל למאבק זה, נשואות עיניהם של האמריקנים לקליפורניה, כיוון שבעוד כשבוע יתקיימו בה הפריימריז האחרונים והמכריעים - אלא שהם יהיו מכריעים בעיקר עבור הדמוקרטים, שם עדיין נושף ברני סנדרס בעורפה של המועמדת המובילה לרוץ מול טראמפ בבחירות הכלליות לתפקיד נשיא ארה"ב, הילרי קלינטון.

עדיין מתעמתים. קלינטון וסנדרס (רויטרס)

סקר חדש שהתקיים במדינה זו, שמחלקת את הכי הרבה צירים, גילה כי בין השניים צפוי מירוץ צמוד במיוחד - וזוהי בשורה קשה לקלינטון, שקיוותה לזכות במדינה זו בקלות ולהבטיח את מועמדותה לנשיאות.