דונלד טראמפ: לא אקיים עימות עם ברני סנדרס

ההצעה נזרקה לאוויר בשידור חי, ההיענות לאתגר ולתנאיו הייתה מידית, אולם נראה כי דונלד טראמפ וברני סנדרס לא ייפגשו לעימות טלוויזיוני. הסיבה: "נראה לא יאה שאקיים עימות מול המקום השני", אמר המועמד המסתמן לייצוג המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית. "אני מקווה שהוא ישנה את דעתו שוב", אמר סנדרס המאוכזב

יאלץ לנצח את קלינטון לפני. סנדרס וטראמפ (רויטרס)

הצהרות לחוד מציאות לחוד: למרות שהצהיר שלשום כי ישמח לקיים עימות טלוויזיוני, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ הבהיר הלילה (שישי) כי לא יקיימו מול המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס, אלא אם ינצח בבחירות המקדימות. "נראה לא יאה שאקיים עימות מול המקום השני", אמר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ראיון שקיים איל הנדל"ן בתכנית האירוח של ג'ימי קימל ברשת ABC האמריקנית השיב טראמפ לשאלת המנחה כי יסכים לקיים עימות טלוויזיוני עם סנדרס, לפני הבחירות המקדימות במדינת קליפורניה ב-7 ביוני, בתנאי שלפחות 10 מיליון דולרים שירוויחו רשתות הטלוויזיה מהעימות ייתרם לצדקה.

יממה לאחר ההצהרה, חזר בו טראמפ מדבריו. לדברי המיליארדר הססגוני הוא אמנם ישמח לערוך עימות עם סנדרס אך לדעתו זה יהיה "בלתי הולם" וכי עליו לערוך עימות רק עם הבחירה הסופית של המפלגה הדמוקרטית. "אמתין עם קיום העימות עד שנדע מי יסיים במקום הראשון אצל הדמוקרטים. סביר להניח שזאת תהיה הילרי קילנטון".

סנדרס, שנמצא כרגע במקום השני, הרחק מקלינטון, במרוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית, הביע אכזבה מהחלטת טראמפ. "שמעתי שהוא מתכוון להתווכח איתי, ואז שמעתי שהוא לא מתכוון להתווכח איתי, ואז שמעתי שהוא מתכוון להתווכח איתי. עכשיו אתה אומר לי שהוא לא מתכוון להתווכח איתי. ובכן, אני מקווה שהוא ישנה את דעתו שוב", אמר סנדרס בווידאו שפרסם בחשבון הטוויטר של רשת ABC.