אובמה בהירושימה: "לא נשכח"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה ערך ביקור היסטורי בהירושימה, העיר שהופצצה בפצצת האטום ע"י האמריקנים במלחמת העולם השניה. "אנחנו חייבים לפעול כדי להיפתר מהנשק הגרעיני" הצהיר הנשיא אובמה בנאום שנשא

אובמה עושה היסטוריה ביפן: "זיכרון השישי באוגוסט - אסור לו שיימחק". הנשיא האמריקני ביקר היום (שישי) בעיר היפנית הירושימה, שהייתה הראשונה בעולם שהופצצה בפצצת אטום בזמן במלחמת העולם השנייה. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה בה נשיא אמריקני מכהן מבקר בעיר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אובמה הגיע לעיר כחלק מביקורו במדינה במסגרת כינוס מנהיגי המדינות המתועשות. עוד לפני ביקורו הדגיש הנשיא את חשיבות הברית בין ארצות הברית ליפן וסיפר על שיתוף הפעולה הצבאי הקרוב בין שתי המדינות.

"אנו עומדים כאן ומכריחים את עצמו לדמיין את מה שהיה כאן, את מה שהילדים ראו כאן, את הבכי שלהם. אנחנו יודעים למה העולם התפתח", אמר הנשיא בנאומו". "אין קול שיכול לתאר מה קרה כאן. אנו חושבים מה ניתן לעשות אחרת כדי שלא נראה כזה אסון שוב".

אובמה. ארכיון (רויטרס)

אנו צריכים לדחות את הפחד ולהפטר מנשק גרעיני, זה אולי לא יקרה בתקופת חיינו, אבל אנו חייבים לפעול כדי להפטר מהנשק הגרעיני. אנו מוכרחים לשנות את דרך המחשבה, לקדם דיפלומטיה במקום מלחמות."