סופי: טראמפ הבטיח את המועמדות

מספר צירים "לא מחויבים" במפלגה הרפובליקנית הודיעו כי יתמכו בטראמפ - ובכך סללו ככל הנראה את דרכו להתמודדות על הבית הלבן. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, איל ההון גרף מספיק תמיכה: "הוא מגיע לקהל שלא מרוצה ממצב המדינה"

בדרך לקרב הישיר מול הילרי? (רויטרס)

הקרב בדרך לבית הלבן מתבהר: על פי ספירת סוכנות הידיעות AP, המתמודד השנוי במחלוקת דונלד טראמפ השיג היום (חמישי) את מניין הצירים הדרוש על מנת להפוך למועמד הרפובליקני לנשיאות. על פי הדיווח, מספר הצירים לא יאפשר לרפובליקנים להדיח אותו מראשות המפלגה ומהתמודדות על הנשיאות - מול הילרי קלינטון ככל הנראה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סופר צירים מטעם הסוכנות עדכן כי מספר צירים "לא מחויבים" אמרו לו שיתמכו בטראמפ, ובכך למעשה העניקו לו פער בלתי-מחיק.

יש לציין כי לא מדובר בנתון רשמי – כלומר, מבחינת ספירת הקולות טראמפ טרם הגיע ל-1,237 – אך לפי הסוכנות 1,238 צירים לפחות יצביעו בעדו בוועידת המפלגה בעוד כחודש בקליבלנד.

יותר ויותר צירים תומכים במתמודד (רויטרס)

אחת הנציגות שהתחייבה כעת להצביע לטראמפ, פאם פולארד מאוקלהומה, אמרה לכתב סוכנות הידיעות: "אין לי שום בעיה לתמוך בו. הוא הגיע לקהל שלא מרוצה מהכיוון אליו הולכת המדינה".

בכיר נוסף, סטיב האוס מקולורדו, אמר כי הוא רואה בחיוב את הונו של טראמפ: "מנהיגות זו מנהיגות. אם הוא יקיף את עצמו בכישרון פוליטי, אני חושב שהוא יהיה מוצלח". צירים אחרים נשמעו מעט פחות נלהבים, אך אמרו כי יתמכו בטראמפ בלית ברירה לאחר שזכה בבחירות במדינתם.

סבב נוסף של בחירות מקומיות ייערך ב-7 ביוני, בחמש מדינות נוספות, וטראמפ צפוי לזכות בהן ללא תחרות ולהשיג באופן רשמי ומוחלט את מספר הצירים הדרוש. בתקופה האחרונה, כזכור, פרשו יריביו הבולטים של טראמפ.